Právě si prohlížíte [Recenze] The Walking Dead Saints & Sinners – Zabíjení zombíků vlastníma rukama
Zdroj: skybound.com

[Recenze] The Walking Dead Saints & Sinners – Zabíjení zombíků vlastníma rukama

 • Autor příspěvku
 • Rubriky příspěvkuNOVINKY / RECENZE / VR
 • Čas na čtení:6 minuty čtení

V průběhu několika let jsme mohli vyzkoušet mnoho The Walking Dead titulů, od těch lepších po ty horší. Co jsme ještě nezažili je přežívání v postapokalyptickém zombie světě ve VR. Recenze The Walking Dead Saints & Sinners je tu.

Postapokalyptický New Orleans

Ve hře The Walking Dead Saints & Sinners se ocitnete na jihu USA, konkrétně ve městě New Orleans, které jak jistě tušíte, je postiženo zástupy „mrtváků“. Svět okolo vás je proto temný, krutý a velmi nemilosrdný. New Orleans se tak stává nebezpečným místem, které tvoří nejen hordy nemrtvých, ale také členy gangů, vražedné sekty a zaplavené ulice. O kejhák tu jde doslova každou vteřinu a je tak pouze na vás, jak se tímto nehostinným světem probojujete.

Cesta do ráje

Po krátkém úvodu, kde se seznámíte s frakcemi New Orleans a projdete pár základních mechanik, jak zabíjet mrtváky, se s vámi hra dále nemazlí. Vaše cesta postapokalyptickým prostředím začíná na hřbitově.

Na hřbitově zaparkovaný vrak školního autobusu se stane vaším útočištěm. Zde budete prostřednictvím rádia komunikovat se světem, zde si také budete vylepšovat a craftit vybavení a také plánovat své další výpravy.

walking dead

Z této domácí lokace tak prostřednictvím nedalekého člunu budete vyrážet do nespočtu lokací, abyste plněním úkolů odhalily tajemnou věž, která je symbolem pro všechny přeživší. No spoiler…

Výpravy

Ze své domovské půdy můžete cestovat do několika různých lokací, kde postupným plněním úkolů, typu najdi a dones, postupujete příběhovou linkou. Vyzbrojeni noži, obvazy, jídlem, pistolemi, prostě čímkoli dle vaší chuti, se tak dostáváte do nových lokací, které již bezpečné rozhodně nejsou.

Opomeneme-li plnění hlavních příběhových úkolů v daných lokacích, můžeme zde vyplnit čas i vedlejšími úkoly. V rámci jedné oblasti tak můžete vypomoci ostatním přeživším, kteří vám za vaši snahu darují různé cennosti, kódy k sejfům či důležité informace o dobré kořisti či nebezpečí.

Nesmíme zapomínat, že The Walking Dead Saints & Sinners je survival hrou, většinu času tak strávíte šmejděním po ulicích a vybíráním kořisti. Jídlo, léky, nářadí, zbraně, cennosti, spisy, to vše nacházíte po budovách New Orleansu. Veškeré nalezené suroviny mají využití v craftingu. Naleznete-li na zemi flašku od whiskey, můžete jí použít jako zbraň nebo jako suroviny pro další výrobu.

Mnoho z těchto budov, které nejsou zamořené nemrtvími, jsou dobře hlídány přeživšími. Vstoupíte-li na jejich pozemek, po poměrně krátké výzvě k opuštění pozemku po vás začnou okamžitě střílet. Prostředí hry je pro vás nemilosrdné ze všech stran.

Brutální svět Walking Dead

Svět Walking Dead nebyl nikdy růžovým místem, ani osazen poníky a duhou a ve hře The Walking Dead Saints & Sinners pocítíte nehostinnou krajinu na vlastní kůži. Pro boj na blízko či na dálku zde máme poměrně širokou škálu zbraní.

Přes crafting si můžete vyrobit mnoho sečných i palných zbraní, vše ale závisí na tom, jak úspěšní budete v prohledávání oblastí a sbírání surovin. Zpočátku vám bude bohatě stačit rozbitá lahev, kuchyňský nůž či šroubovák.

Likvidace zombíků na ulicích či v potemnělých částech budov nezná hranice. Limitující jsou pouze vaše ruce a nápady. Jedinec zpravidla nebývá problém, zábava ale přichází s vícero najednou. Zde záleží jen na vás, jakou strategii pro likvidaci nemrtvých hord zvolíte. V těchto situacích často dopomáhají nástražné bomby či plynové nádoby.

walking dead

Dostanete-li se do konfliktu s gangstery, členy sekty či dalšími přeživšími, vyplatí se přejít na střelné zbraně. Může se totiž lehce stát, že než doběhnete se sekáčkem v ruce k jednomu z přeživších, jeho kolegové vás mohou snadno poslat na onen svět. Na výběr tak máme od prostých koltů přes luky až po brokovnice či pušky.

Mozky a matice

The Walking Dead Saints & Sinners funguje dobře. Herní mechaniky pracují skvěle, zabíjení živých a „neživých“ stojí jen na vaší fantazii. Stejně tak se i vy rozhodujete, komu v New Orleansu pomůžete a komu ne.

Pokud odpustíte hře několik chybiček, dostane se vám kvalitní postapokalyptické zábavy ze světa Walking Dead. Cestu si tvoříte vy a jak to u her ze série Walking Dead bývá, není zde pouze jediný konec.

Hodnocení The Walking Dead Saints & Sinners

Klady

 • Atmosféra postapokalyptického New Orleans
 • Mnoho způsobů likvidace nepřátel
 • Systém přežívání a prohledávání lokací
 • Dabing a příběh
 • Není zde pouze jeden konec

Zápory

 • Občasné bugy
 • Po čase stereotypní
 • Živí nepřátelé jsou mnohdy hloupější než nemrtví

Závěrečné hodnocení

The Walking Dead Saints & Sinners bychom zařadili mezi ty lepší VR tituly, které doporučujeme vyzkoušet. Atmosféra New Orleans vás rychle vtáhne a záleží pak jen na vás, jak se se všemi nástrahami postapokalyptického světa poperete.

8.5/10

The Walking Dead Saints & Sinners testováno na zařízení Oculus Quest 2

Napsat komentář