[Recenze] Asus ROG Keris II Ace

[Recenze] Asus ROG Keris II Ace
Do redakce dorazila herní myš ROG Keris II Ace v bílém provedení. Jak se nám na ní hrálo a jak obstála v našem testu?

Ergonomie

8/10

Při rozbalování ROG Keris II Ace jsem zažil jakési déjà vu, jako bych tento produkt už někdy viděl. Hned jsem si vzpomněl na ROG Harpe Ace, která si od nás odnesla dosud nejvyšší skóre. Obě myši se pohybují v podobné cenové relaci. A obě jsou uzpůsobeny pro e-sportové klání. Už při prvním rozbalení si uvědomíte, že máte co do činění s opravdu lehounkým a štíhlým zařízením, které skvěle padne do ruky. Jistě se mezi soukmenovníky najdou i lehčí, ale i tak je rozdíl téměř nepatrný. Myš je navržena ergonomicky, což zajišťuje pohodlné používání. Je však třeba zmínit, že pokud jste leváci, tato myš pro vás není ideální, protože je tvarovaná pro pravou ruku. Při prvotním používání myš skvěle seděla v ruce, teflonové nožičky hladce klouzaly po herní podložce i po desce stolu. Kliknutí na pravé a levé tlačítko vydává příjemný zvuk, který není příliš hlasitý, ale dostatečně zřetelný. Boční tlačítka u palce jsou rovněž snadno dosažitelná a dobře reagují. Kolečko myši je pokryto gumou, která je na dotek příjemná. Po několika desítkách hodin hraní se mi však pogumování začalo odlupovat, což způsobilo, že se kolečko zasekávalo nebo nepříjemně natahovalo mimo. Problém, který je doufám ojedinělý, způsobil značné omezení při hraní. ROG Keris II Ace, stejně jako podobné bezdrátové modely od ROG, nabízí možnost přepínání mezi třemi režimy připojení: RF 2,4 GHz, Bluetooth a připojením přes USB-C.

Cena/Výkon

5/10

ASUS ROG Keris II Ace patří mezi dražší herní myši na trhu. V době psaní této recenze se její cena pohybuje nad úrovní 4 000 Kč, což už představuje značnou investici. Navržena pro profesionální gaming, nabízí širokou škálu funkcí a detailů, které ocení zejména nároční hráči. Vysoká cena této myši už vyžaduje pečlivé zvážení, zda investice odpovídá vašim potřebám a očekáváním.

Funkce

9/10

Je jasné, že pokud uvažujete o myši v této kategorii, rozhodně se nespokojíte s továrním nastavením. K tomu, abyste si myš upravili podle svých potřeb, slouží software Armoury Crate. Prvotní instalace tohoto softwaru nám však v redakci způsobila nemalou frustraci kvůli častým chybám při instalaci a dlouhému načítání. Naštěstí, poslední verze je mnohem stabilnější. Nemusíte se ani bát, pokud nejste zdatný angličtinář, software je totiž v češtině. V Armoury Crate můžete nastavit řadu parametrů, od technických po designové a kosmetické. Vlastní nastavení tlačítek je stejně jednoduché jako úprava DPI. Součástí softwaru je také kontrola stavu baterie a nastavení základních profilů. Důležitou funkcí je také kalibrace celé myši pro vaše herní potřeby. Pro některé z vás je příjemnou funkcí i přijímač Omni Receiver, který umožňuje snadné a efektivní přepínání mezi různými zařízeními, aniž byste museli neustále přepojovat nebo párovat myš. Co se týče samotné baterie, jsem velmi spokojený s její výdrží. Při testu, kdy jsem myš plně nabyl a intenzivně, (zdůrazňuji intenzivně) ji používal vytyčených 30 hodin, byla stále na kapacitě 60 %. Až po necelých dvou týdnech hraní myš skrze blikání kolečka signalizovala potřebu připojení ke kabelu a napájení.

Design

9/10

V rámci testu jsem měl potěšení s bílou verzí Moonlight White, která je příjemná na pohled. Pro ty, kteří si libují ve všemožném podsvícení, myš nabízí pouze podsvícené kolečko. Na přední straně se šedě leskne znak ROG, stejně tak jako boční tlačítka po levé straně. Po obou stranách je myš opatřena vroubkováním. Celkově je design jednoduchý a nenápadný, ale jak jsem již často zmiňoval, v jednoduchosti je krása. Bílá barva působí elegantně, bohužel je náchylnější na uchovávání nečistot a poškození z rychlých "výbuchů" vzetu či pádů. Doporučuji, pokud nemáte do bíla řešený váš setup, zvolit raději černou barvu, která je odolnější vůči viditelným nečistotám a opotřebení.

Přesnost

10/10

Ta nejdůležitější vlastnost, pokud to s hraním myslíte vážně, je přesnost. ROG Keris II Ace už od samotného začátku deklaruje, že se jedná o velmi přesné zařízení. Myš je vybavena optickým snímačem s rozlišením až 42 000 DPI. Režimy si můžete snadno nastavit pomocí tlačítka umístěného na spodní straně myši. Pod tímto tlačítkem se nachází ještě jedno tlačítko, které slouží k párování s Bluetooth. Myš jsme testovali na různých hrách, včetně nově vydaného XDefiant od Ubisoftu, Diablo IV, Counter Strike 2.0 a The Elder Scrolls Online. U těchto her se vyžaduje přesnost a rychlost. Ačkoliv nemám takové schopnosti jako vrcholoví esport hráči, mohu říct, že oproti myši TUF Gaming M3 Gen II, která je cenově dostupnější a na které jsem nyní delší dobu hrál, se díky bezdrátovému připojení s velmi nízkou latencí a příjemnou ergonomií hrálo mnohem lépe. Pokud k myši připojíte kabel (součást balení), rázem se můžete dostat na deklarovanou frekvenci až 8 000 Hz. Ačkoliv jsou rozdíly pro mnohé oko téměř nerozpoznatelné, je to v prostředí vrcholového gamingu určitě vítané. Vyšší frekvence totiž znamená rychlejší reakční dobu.

Celkové skóre: 0

Klady

  • příjemný design
  • přesnost a odezva
  • výdrž baterie
  • bezdrátová

Zápory

  • kolečko
  • cena

Sdílej a poděl se s přáteli:

Hej hráči! Jak se ti to líbilo? Ohodnoť to!