Právě si prohlížíte Ride 5 nabídne pořádné závody na motorkách
Foto: ridevideogame.com // RIDE 5

Ride 5 nabídne pořádné závody na motorkách

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuKONZOLE / NOVINKY / PC
  • Čas na čtení:4 minuty čtení

Ride 5 je další díl ze série závodních simulátorů od studia Milestone, který nám dá ochutnat kariéru závodníka MotoGP.

Ride 5 nabídne pořádné motozávody

MotoGP patří mezi nejprestižnější motoristické závody naší planety, kde se tisíce jezdců z celého světa ucházejí o účast. Jako hráči můžeme tyto podobné sportovní události zažít v pohodlí našeho domova, díky virtuálním prostředím. Za tuto možnost vděčíme herním studiím, jako je Milestone, které pro fanoušky motoristických sportů přináší již pátý díl jejich závodního simulátoru Ride. Co nového tedy tento díl nabízí?

Nová úroveň simulace

Vývojáři z Milestone se na svých webových stránkách chlubí, že jejich nový díl nabízí ten nejrealističtější a nejdynamický motoristický zážitek, který můžete na svých herních zařízeních zažít. Jak mohou takový nárok podložit? Nabízejí možnost každému hráči, od nováčků až po veterány série, stát se světoznámým závodníkem. Toho dosáhli díky adaptivní obtížnosti, která umožňuje hráčům nastavit ovládání brzd, zatáčení, tuhost plynu a řízení, a další aspekty řízení. Tímto krokem chtějí tvůrci poskytnout hráčům možnost postupně vylepšovat své řidičské dovednosti. Navíc, tento zážitek můžete sdílet s přáteli na jednom gauči, díky podpoře splitscreen hry.Nicméně, ovládání a rychlost nebudou jediné překážky, kterým budou muset hráči čelit. Počasí se ukáže jako klíčový proměnlivý element na všech 35 dostupných tratích ve hře. Můžete závodit za deště, krásného slunného dne, nebo za svítání, kdy vozovku zakrývá ranní mlha.

Kromě klasických závodů naleznete ve hře i režim kariéry, který vám umožní zažít svou závodnickou cestu od samotného začátku. Tento začátek je myšlen doslova – začínáte v garáži, absolvujete malé kvalifikační turnaje, až se propracujete až na vrchol, do světové MotoGP. Během této cesty můžete vyzkoušet více než 200 různých vozidel, které si můžete upravit dle svých přání.

Datum vydání

Datum vydání tohoto závodního simulátoru je stanoven na 24. srpna a to jak na PC, tak i na konzole PlayStation 5 a Xbox Series X/S. Tak nastartuje své mašiny a vydejte se na cestu stát se profesionálním závodníkem.

Jak se vám líbí Ride 5? Hráli jste někdy nějaký podobný závodní simulátor? Napište nám to do komentářů nebo se mrkněte na náš komunitní Discord server Superpařmeni.

Napsat komentář