Právě si prohlížíte Ruští hackeři vydírají vývojáře hry Stalker 2
Foto: stalker2.com

Ruští hackeři vydírají vývojáře hry Stalker 2

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / OSTATNÍ
  • Čas na čtení:3 minuty čtení

V posledných dňoch zaznamenávalo štúdio, ktoré sa venuje developingom hry Stalker 2 útok ruských hackerov. Vyhrážajú sa im únikom osobných a herných informácií. 

Stalker 2 a nikdy nekončiace útoky

Developeri hry potvrdili, že to nebol prvý útok tohto druhu. Údajne sú pod pravidelnými útokmi zo strany hackerov. Ukrajinské štúdio sa stretlo už s niekoľkými možnými vyhrážkami, ale napriek tomu pokračujú vo vývoji hry. Hovoria, že Ukrajinci od Rusov prežili oveľa horšie veci, ako zničené domy alebo smrť svojich krajanov. Pokusy o vydieranie nezastavia úspešné dokončenie ich hry. Celý incident môžete sledovať prostredníctvom sociálnej siete Twitter.

V prípade, ak by sa obsah hry dostal von odporúčajú fanúšikom, aby ho ignorovali. Hacknuté účty boli hlavne s obrázkami z hry a niektoré z nich aj z prvotného štádia takže ani reálne nemusia byť aplikované v dokončenej hre. Rusi údajne majú mať niekoľko desiatok gigabajtov dát a chcú, aby autori zmenili svoj tón k Rusom a Bielorusom a zároveň chcú, aby sa im ospravedlnili. Chcú aj to, aby vrátili ruský dabing do hry a zrušili ban jedného profil z ich Discordu.

Plánujete si zahrať Stalker 2? Čo si myslíte o súčasnej situácii? Podeľte sa s nami v komentároch alebo na našom oficiálnom serveri Superpařmeni.

Napsat komentář