Právě si prohlížíte Senua’s Saga: Hellblade II se chlubí téměř fotorealistickou animací postav
Foto: gameinformer.com // Senua's Saga: Hellblade II

Senua’s Saga: Hellblade II se chlubí téměř fotorealistickou animací postav

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / PC / XBOX
  • Čas na čtení:4 minuty čtení

I když Senua’s Saga: Hellblade II je stále ve fázi vývoje, tak vývojáři z Ninja Theory stále více ukazují plody své práce. Co nám tentokrát ukázali?

Senua’s Saga: Hellblade II v novém videu

V roce 2017 se na našich počítačích a konzolích poprvé objevil titul Hellblade, který představoval příjemné překvapení. Tuto mytologickou akční adventuru vyvinulo britské studio Ninja Theory, které je známé i díky populárnímu nekanonickému dílu Devil May Cry, který hráče nabudil před vydáním oficiálního pátého dílu. V současnosti je studio pod záštitou Microsoftu a výrazně pokročilo.

To dokazuje i nadcházející pokračování hry Hellblade s podtitulem Senua’s Saga, které bylo oznámeno v roce 2019 na The Game Awards. Nicméně, od té doby jsme o této hře neslyšeli mnoho, až do začátku března, kdy vývojáři zveřejnili video s postupem ve vývoji. A včera se nám představili s něčím úplně novým.

Realistické animace

Na Game Developer konferenci, která se konala 20. března, vývojáři ukázali minutové video, které představovalo úžasnou animaci obličeje vytvořenou pomocí animačních nástrojů Unreal Enginu 5 a motion capture záznamu. I když se toto video pro veřejnost objevilo teprve včera, musíme vývojářům upřímně zatleskat za práci, kterou odvedli.

Animace a pohyby obličeje vypadají až nebezpečně reálně. Všechny detaily jako je pigment kůže, mimika, pohyb očí a úst, drobné vrásky a dokonce i lehké zašpinění obličeje jsou neskutečně detailní. Těšíme se tedy na finální vydání Senua’s Saga: Hellblade II a další ukázky, které nám vývojáři připraví.

Jak se vám líbila ukázka animace? Hráli jste první díl? Nebojte se nám napsat svůj názor do komentářů nebo nám dejte vědět na náš oficiální Discord Server.

Napsat komentář