Právě si prohlížíte Seriál Last of Us letos nevyjde. Proč?
Image: polygon.com / Zdroj: hbo.com

Seriál Last of Us letos nevyjde. Proč?

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / OSTATNÍ
  • Čas na čtení:3 minuty čtení

Seriál Last of Us, podle stejnojmenné hry, kterou produkuje HBO, v letošním roce nevyjde. Proč tomu tak je?

Last of Us možná v příštím roce

Tvrzení, že letos nevyjde, podpořil Casey Bloys, ředitel obsahu HBO, který uvedl, že v roce 2022 seriál neuvidíme. Fanoušci se na něj mohou těšit minimálně v roce 2023. Přesné datum vydání momentálně vůbec nevíme. I vydání v roce 2023 zní jako plané přísliby.

Casey Bloys v rozhovoru vypíchl především kvalitní práci tvůrce Craiga Mazina, jehož jméno máme spojeno se seriálem Černobyl. Jelikož je to skvělý spisovatel a režisér, tak se Bloys nebojí zklamání a už teď říká, že seriál vypadá velmi slibně. Kromě Craiga za projektem stojí Neil Druckmann, který je kreativním ředitel a viceprezident společnosti Naughty Dog.

Naughty Dog je studio, které v roce 2013 poprvé představilo hru Last of Us pro PS3. V roce 2014 vydalo hru pro PS4. A s druhým dílem přišli poměrně nedávno. V roce 2020 představili Last od Us: Part 2.

Herní předloha

Seriál bude točen podle herní předlohy. Samozřejmě se dá očekávat, že nastanou i nějaké výkyvy a nepojede se do detailu podle hry. Každopádně ať trochu přiblížíme příběh, který je zasazen do postapokalyptických Spojených států. Svět ovládne parazitická infekce, která mění lidi na stvůry lačnící po krvi.

Hlavním protagonistou bude Joel Miller, kterého ztvární Pedro Pascal – známý postavou Oberyna Martella z Her o Trůny nebo seriálem Narcos, a Ellie, tu si zahraje Bella Ramsey – i tuto talentovanou herečku známé z Her o Trůny, kde si zahrála Lyannu Mormont.

U Ellie se zjistí, že je imunní proti nákaze, a bude důležitým zdrojem pro možné nalezení séra. Hlavním úkolem tedy zůstává zachránit lidstvo tím, že se infekce dostane pod kontrolu. Ellie, která je klíčem k záchraně lidské populace, musí urazit dlouhou cestu ze zničeného Bostonu do laboratorního ústavu v Salt Lake City.

Jelikož se jedná o cestu dlouhou několik tisíc kilometrů devastovanou, americkou krajinou, která je plná nástrah ať už od nakažených monster nebo zoufalých lidí, kteří udělají cokoliv pro přežití. Neochotně Ellie na její cestě bude doprovázet Joel. A začne jejich cesta plná akčních scén a dojemných momentů.

V dalším obsazení uvidíme například Gabriela Lunu, který ztvární Joelova bratra Tommyho. Herce můžeme znát z filmu Terminátor: Temný osud nebo Hraniční kontrola. Joelovu dceru Sarah si zahraje Nico Parker a v neposlední řadě Storm Reid, známe ze seriálu Euforie (také seriál HBO), ta představí postavu sirotka Riley Abel.

Rozhodně se máme na co těšit. Velmi nadupané hvězdné obsazení. Lze očekávat kvalitní zpracování tvůrců. Už si jen počkat na upřesnění, kdy seriál vyjde a na seriál samotný. Seriál se mimo jiné točí v Kanadě.

Napsat komentář