Právě si prohlížíte Seriál The Last of Us od HBO tlačí vzhůru prodeje hry
Foto: forbes.com // Zdroj: theverge.com

Seriál The Last of Us od HBO tlačí vzhůru prodeje hry

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY
  • Čas na čtení:3 minuty čtení

Po úspěchu HBO série The Last of Us se zdá, že prodeje remasterovaného vydání první hry TLOU prudce stouply. Podle zprávy analytické společnosti NPD Group se The Last of Us: Part I v lednu posunula z 36. na 11. místo žebříčku nejprodávanějších her, což odpovídá premiéře seriálu.

Seriál The Last of Us od HBO pomáhá hře

Zaklínač 3: Divoký hon zaznamenal nárůst popularity po uvedení série The Witcher na Netflixu v roce 2019 a Cyberpunk 2077 se posunul v žebříčcích Steamu po vydání animovaného seriálu Cyberpunk: Edgerunners v září minulého roku. Nicméně, společnost Sony se pravděpodobně již připravovala na zvýšený zájem o TLOU kvůli seriálu, takže není překvapivé, že hra zaznamenala růst prodejů.

The Last of Us: Part I s vylepšenou grafikou a novými funkcemi z druhé části vyšel na PlayStation 5 v září. Verze pro PC bude k dispozici od 28. března, což bude těsně po skončení první sezóny seriálu. Pokud noví hráči plánují hrát druhý díl před vydáním druhé sezóny seriálu, hra byla optimalizována pro PS5, což znamená, že by měla na nejnovější konzoli Sony nabízet vynikající vizuální a výkonové vlastnosti.

Společnost NPD Group také uvádí, že Call of Duty: Modern Warfare II byla v lednu nejprodávanější hrou, zatímco nový remake Dead Space obsadil druhé místo.

Jak vás baví seriál? Máte rádi sérii TLOU? Podělte se s námi do komentářů nebo na náš oficiální server Superpařmeni.

Napsat komentář