Právě si prohlížíte Shrnutí: Co odhalil Xbox & Bethesda Developer_Direct?
FOTO: news.xbox.com // Developer_Direct

Shrnutí: Co odhalil Xbox & Bethesda Developer_Direct?

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / XBOX
  • Čas na čtení:6 minuty čtení

I když Xbox není ten největší gigant na herním trhu, stále má co nabídnout. A na nedávném Xbox & Bethesda Developer_Direct nám ukázali několik zajímavých titulů.

Co odhalil Xbox & Bethesda Developer_Direct

Tento týden naplno odstartovala herní sezóna roku 2023. A jako první se do toho pustil Xbox a Bethesda se svojí online konferencí Xbox & Bethesda Developer_Direct. Zde vývojáři ukázali nejen nové tituly, ale i nová rozšíření pro stávající hry.

Minecraft Legends

Konferenci nemohl odstartovat nikdo jiný než studio Mojang se svojí další hrou ze světa Minecraftu. Hra má přízvisko Legends a jde o akční strategii, kde budeme budovat obří armády a stavět si silné základny. Hra při vydání nabídne jak příběhovou kampaň, tak i kooperativní online zápasy 4V4. Navíc hra vzniká ve spolupráci se studiem Blackbird Interactive, kteří se mají s tímto žánrem her nemalé zkušenosti. Tak uvidíme, jak se tahle spolupráce vyplatí. Hra by měla totiž vyjít už 18. srpna na všechny dostupné platformy a bude součástí i Game Passu.

Forza Motosport

Další koněm pro tenhle rok by měla být hra Forza Motosport od zkušeného studia Turn 10. Mělo by se jednat o restart celé série a jak se zdá, tak studio to chce udělat ve velkém stylu. Tvůrci hry se totiž pochlubili vozovým parkem, které si budeme moci upravit dle libosti. Dál se pochlubili audiovizuálem, kde se mají zvuky motorů podobat realitě vozidel. Vývojáři z Turn 10 se také pochlubil i svými závodními tratěmi. Bohužel, přesné datum vydání prozatím nevíme.

HIFI-Rush

Jako blesk z čistého nebo se na konferenci objevila hra od studia Tango Gameworks, které nám přineslo hororové hry jako Evil Within nebo GhostWire: Tokyo. Jedná se snad o další hororovku? K velkému překvapení HIFI-Rush je akční rytmická mlátička odehrávající se ve hravém kyberpunkovém světě. Příběh se točí kolem „mladého rockera“ jménem Chai, který díky experimentu začne slyšet hudbu a rytmus úplně všude kolem sebe. A na správném rytmu je založen i soubojový systém, kde správný rytmus znamená větší poškození. Hru můžete hrát už teď na Xboxu Series X/S, PC a v rámci předplatného Game Pass.

The Elder Scrolls Oline: Necrom

Na konferenci se také ukázalo studio Zenimax se svým The Elder Scrolls Online. Toto MMORPG sice nemělo ten nejlepší start, ale chytlo druhý dech a teď se patří mezi ty nejhranější na světě. Vývojáři v krátkém teaseru ukázali novou expanzi pod názvem Necrom. Nové rozšíření do hry přidává dlouho žádanou herní classu Arcanisty používající zakázanou magii. V expanzi se podíváme do východního Morrowindu, který hráči navštívili naposledy v roce 1994. Expanze se dočkáme v červnu letošního roku na konzolích PlayStationu, Xboxu a PC.

Redfall

A na závěr se nám ukázalo Arkane Studio se svojí dlouho očekávánou upírkou akcí Redfall. Jde o klasickou příběhovou FPS střílečku s velkým otevřeným světem, kde se sami nebo s bandou tří kamarádů postavíme zákeřným krvesajům. Vy, jakožto hráč bude mít na výběr ze čtyř „odbojářů“, kteří chtějí osvobodit ostrov Redfall od upírské špíny, která toto místo sužuje. Každá z hlavních postav má unikátní systém schopností a je jen na vás, jak tyto schopnosti zkombinujete. Hry se dočkáme 2. května letošního roku na PC a Xbox Series X/S a bude součástí Game Passu.

Závěrem k Xbox & Bethesda Developer_Direct

Většina z výše uvedených jsou velmi zajímavé tituly, které nás mají zabavit na stovky hodin. Tak uvidíme, s čím se ještě Xbox společně s Bethesdou pochlubí během letošního roku.

Která hra vás na Developer_Direct oslovila nejvíce? Dejte nám vědět dolů do komentářů nebo na náš oficiální server Superpařmeni.

Napsat komentář