Právě si prohlížíte Silent Hill 2 možná nedorazí tento rok
Foto: blog.playstation.com // Silent Hill 2 Remake

Silent Hill 2 možná nedorazí tento rok

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuKONZOLE / NOVINKY / PC
  • Čas na čtení:4 minuty čtení

Silent Hill 2 remake je asi nejočekávanější hororový titul, na který hráči dlouho čekají. A zdá se, že si počkají ještě déle.

Silent Hill 2 možná nedorazí v letošním roce

Silent Hill je legendární hororová série, která svou cestu začala na první generaci konzole PlayStation. Její hutná atmosféra a tajemný příběh nadchl skoro každého fanouška hororu a i pokračování na PS2 mělo také velký komerční úspěch. A roce 2014 se měl první díl dočkat svého remaku na konzolích PlayStation 4. Na jeho tvorbě pracoval známý herní scénárista a producent Hideo Kodžima.

Jenže kvůli problémům s vydavatelem a vlastníkem značky Konami se projekt musel zrušit. Na konci minulého roku však fanouškům svitla naděje v podobě remaku druhého dílu. Jenže tento rok se ho asi nedočkáme.

Možná až příští rok

Dnes studio Bloober Team, které má remake na starosti, na svém oficiálním Twiteru vydalo prohlášení, že vydání hry možná nestihnou do konce tohoto roku. Hlavním důvodem oznámení bylo hlavně vyvrácení spekulací, že hra je již připravená k vydání.

Bez ohledu na vývojovou fázi jsou naše všechny akce zaměřené na přinesení co nejkvalitnějšího zážitku, který si fanoušci zaslouží,“ stojí v prohlášení studia, což může pro hráče znamenat, že titul možná vyjde až příští rok nebo možná i déle. Ale pokud to zaručí kvalitní remake, který hráče nadchne, tak je to za nás velmi rozumný krok. Budeme nadále sledovat jakékoliv informace a ukázky, které vývojáři a vydavatel přinesou.

Co říkáte na krok studia Bloober Team? Hráli jste původní sérii Silent Hill? Napište nám to do komentářů nebo na náš komunitní Discord server.

Napsat komentář