Právě si prohlížíte Sledovali jsme The Game Awards 2022. Co přinesl a na co se můžeme těšit?
Foto: thegameawards.com

Sledovali jsme The Game Awards 2022. Co přinesl a na co se můžeme těšit?

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / OSTATNÍ
  • Čas na čtení:4 minuty čtení

Je koniec roku a prišiel čas určiť najlepšie hry a oznámiť nové. Samozrejme niektorí hráči boli spokojní s výhercami a iní sklamaní. The Game Awards 2022 je za nami a my prinášame najpodstatnejšie informácie.

The Game Awards 2022 – nové hry na obzoru

Na úvod samozrejme veľká gratulácia spoločnosti From Software k výhre hry roku pre Elden Ring. Určite odporúčame zahrať všetkým, ktorí hru ešte neskúsili. Hra okrem najvyššieho ocenenia vyhrala aj v kategóriách najlepšia herná réžia, najlepšie technické spracovanie, a najlepšie RPG. Veľká gratulácia patrí taktiež aj hre Stray, ktorá vyhrala v kategóriách najlepšia Indie ( hra s nízkym rozpočtom a nízkym počtom developerov) hra a najlepšia debutová Indie hra.

From Software oznámili vydanie Armoder Core VI s dátumom vydania niekedy v budúcom roku na konzoly PS4 a PS5.

Z hľadiska nových pripravovaných hier v prvom rade upozorňujeme na nový Star Wars Jedi: Survivor, ktorého dátum vydania je 17.3.2023. Mohli sme vidieť aj krátky gameplay trailer, ktorý nám ukázal niektoré nové aspekty hry. Celé video si môžete pozrieť nižšie.

O Death Stranding 2 a Diablo IV písali kolegovia v predchadzajúcich článkoch, ktoré si môžete pozrieť na našej stránke. Ďalšie oznámenia bez dátumu vydania boli napríklad Hades II, Remant II a The Lords of the Fallen.

Guerrilla Games oznámili vydanie DLC pre Horizon Forbidden West na 19. 4. 2023. DLC bude pravdepodobne spoplatnené a bude len na aktuálnu generáciu konzol PS5.

Spoločnosť Microsoft pripomenuli spoluprácu so Samsung. Ľudia, ktorí majú kúpený model OLED alebo QLED z roku 2021 alebo 2022 môžu hrať Xbox hry bez potreby konzoly. Stačí mať Xbox ovládať a správny model TV. Hráči nebudú musieť aspoň míňať 500 eur na kúpu novej konzoly a dokážu hrať hry len vďaka ovládaču a TV, čo je podľa môjho názoru pekný pokrok v gamingu.

Sledovali ste The Game Awards 2022? Hráli ste Elden Ring? Potešili Vás výhercovia cien a nové oznámenia hier? Celý záznam konferencie si môžete pozrieť nižšie. Nezabudnite sa pripojiť k nášmu oficiálnemu discord serveru Superpařmeni.

Napsat komentář