Právě si prohlížíte Sony hájí zvýšení ceny PlayStation Plus
Foto: playstation.com // PS PLUS

Sony hájí zvýšení ceny PlayStation Plus

Společnost Sony se snaží obhájit nedávné zvýšení cen svého předplatného PlayStation Plus. Přestože zvýšení cen vyvolalo mezi fanoušky nevoli, Sony tvrdí, že je to krok nezbytný pro zajištění kvality služby.

Zvýšená cena PlayStation Plus

V srpnu oznámila společnost Sony navýšení cen svého předplatného služby PlayStation Plus. Cena základního předplatného vzrostla z původních $59,99 na $79,99 za rok, zatímco prémiová verze, PlayStation Plus Premium, nyní stojí $159,99 místo dřívějších $119,99. Tento krok vyvolal mezi majiteli konzolí silné reakce.

Eric Lempel, senior viceprezident divize PlayStation, v nedávném rozhovoru pro portál Barron’s objasnil důvody tohoto zvýšení. Uvedl, že navýšení cen bylo reakcí na současné tržní podmínky a zdůraznil, že Sony si klade za cíl nabízet svým zákazníkům co nejlepší možný zážitek. Připomněl, že společnost po několik let neupravovala ceny svého předplatného v mnoha regionech a tento krok byl prvním po delší době.


Sony navíc argumentuje, že vyšší ceny jim umožní nadále poskytovat kvalitní hry a další benefity svým předplatitelům. Přesto firma zatím neplánuje zařazovat nové hry do své služby ihned po jejich vydání.

Lempel dále zdůraznil bohatý katalog her a další funkce, které podle něj zdůrazňují hodnotu předplatného PS Plus.

Jak vnímáte nedávný krok Sony ohledně zvýšení ceny PS Plus? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na náš oficiální server Superpařmeni.

Napsat komentář