Právě si prohlížíte Sony a KIRKBI investují 2 miliardy do Epic Games
Image: unsplash.com // Zdroj: epicgames.com

Sony a KIRKBI investují 2 miliardy do Epic Games

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / OSTATNÍ
  • Čas na čtení:2 minuty čtení

Společnost Sony a KIRKBI podle oficiální zprávy hodlají investovat do Epic Games, aby vybudovaly budoucnost digitální zábavy prostřednictvím metaverse.

Sony a investice do metaverse

Technologický gigant Sony spolu s investiční společností KIRKBI stojící za The LEGO Group investují každý 1 miliardu amerických dolarů do platformy Epic Games. Generální ředitel Sony Group Corporation, Kenichiro Yoshida, uvedl:

„Jako kreativní zábavní společnost jsme nadšeni, že můžeme investovat do Epic, abychom prohloubili náš vztah na poli metaverse, prostoru, kde tvůrci a uživatelé sdílejí svůj čas.“

Kenichiro Yoshida také očekává, že odborné znalosti týmu Epic v kombinaci s technologiemi Sony dají za vznik nové digitální zážitky. Søren Thorup Sørensen, generální ředitel společnosti KIRKBI zas prohlásil:

„Epic Games jsou známé tím, že vytvářejí hravé a kreativní zážitky… Část našich investic se zaměřuje na trendy, kterých věříme, že ovlivní budoucí svět, ve kterém budeme my a naše děti žít.“

Co si o tom myslíte vy? Má podle vás metaverse budoucnost nebo se jedná pouze o dočasné šílenství? Dočkáme se podle vás takého metaverse jako OASIS ve filmu Ready Player One?

Napsat komentář