Právě si prohlížíte Sony kupuje Bungie, tvůrce Halo a Destiny
Image: pixabay.com // SONY

Sony kupuje Bungie, tvůrce Halo a Destiny

Japonská společnost Sony včera oznámila nákup amerického herního vývojáře Bungie. Zpráva přichází několik dní poté, co Microsoft koupil Activision Blizzard. 

Sony a nákup Bungie

Herní svět se poslední dobou otřásá v základech. Sony Interactive Entertainment (SIE) koupila herní společnost Bungie stojící za původním Halo či Destiny.  Akvizice přichází krátce poté, co technologický gigant Microsoft koupil Activision Blizzard.

Hodnota celé transakce se vyšplhala na 3,6 miliard amerických dolarů, což odpovídá zhruba 78 miliard CZK. Podle vyjádření společnosti Bungie zůstane nadále multiplatformní a její budoucí hry se nestanou exluzivní pro Playstation.

Po uzavření dohody bude Bungie nezávislou dceřinou společností SIE. V současné době americké herní studio pracuje na Destiny 2 a dalších nespecifikovaných projektech. Playstation Studios jako člen divize SIE bude mít přístup k vývojářským nástrojům, které Bungie dosud vlastnilo.

Na oficiálním blogu Bungie.net stojí:

Věříme, že hry mají neomezený potenciál… V SIE jsme našli partnera, který nás bezpodmínečně podporuje ve všem, čím jsme, a který chce urychlit naši vizi vytvořit zábavu pro celé generace,  a to vše při zachování tvůrčí nezávislosti, která bije v srdci Bungie.

Co si o akvizici Sony myslíte vy? Ovlivní to podle vás budoucí vývoj her studia? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů.

Napsat komentář