Právě si prohlížíte Sony údajně nejde o Call of Duty
Foto: blog.playstation.com // Call of Duty: Modern Warfare II

Sony údajně nejde o Call of Duty

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / OSTATNÍ
  • Čas na čtení:4 minuty čtení

Společnost Sony je největším odpůrcem plánované akvizice společnosti Activision Blizzard Microsoftem. Nicméně, co přesně Sony na této transakci vadí a jaké jsou její argumenty proti ní?

Sony nejde o Call of Duty?

Když bylo oznámeno, že společnost Microsoft plánuje akvizici společnosti Activision Blizzard za téměř 69 miliard dolarů, někteří lidé nebyli příliš nadšeni. Mezi nimi byla například japonská společnost Sony, která patří k nejvýraznějším kritikům a odpůrcům této transakce. Původně se zdálo, že největším argumentem Sony proti akvizici byla série Call of Duty. Nicméně, před pár dny Sony přiznala, že toto tvrzení není zcela pravdivé.

O Call of Duty tu nejde…

Dne 21. února byli zástupci společnosti Activisionu, Sony, Microsoftu a mnoha dalších na soukromém slyšení v evropském Bruselu. Některé zdroje uvádějí, že prezident a generální ředitel Sony Interactive Entertainment, Jim Ryan, měl říci, že se vůbec nezajímá o to, zda bude série Call of Duty dostupná na jejich platformě. Lulu Cheng Meservey, finanční ředitelka studia Activision Blizzard dokonce tvrdí, že Microsoft chtěl společnosti Sony nabídnout mnohem lepší smlouvu, než nabídl Nvidii nebo Nintendu.

Přestože není stoprocentně jisté, zda je tato informace pravdivá, tento postoj společnosti se zdá být v souladu s nedávným rozhovorem Bobbyho Koticka pro deník Fox Business. V něm se Bobby Kotick svěřil, že se pokoušel spojit se zástupci společnosti Sony, ale nedostal na své zprávy žádnou odpověď. Z toho vyvodil závěr, že společnost Sony nemá o sérii Call of Duty zájem. Kromě toho, platnost současné smlouvy mezi Activision Blizzard a Sony končí příští rok.

Microsoftu ještě čeká obhájení této akvizice kromě Evropy i ve Velké Británii, takže ještě není všemu konec. Budeme však pro vás nadále sledovat, jak se celá tahle akvizice bude vyvíjet.

Jak podle vás tato situace dopadne? Nepřehání to Sony s blokací? Dejte nám vědět do komentářů nebo na náš komunitní Discord server.

Napsat komentář