Právě si prohlížíte Sony odhaluje přizpůsobitelný ovladač Leonardo pro PlayStation 5
Foto: playstation.com

Sony odhaluje přizpůsobitelný ovladač Leonardo pro PlayStation 5

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY
  • Čas na čtení:3 minuty čtení

Společnost Sony na veletrhu CES 2023 oznámila novou sadu ovladačů pro konzoli PlayStation 5. Projekt dostal název Leonardo a technologický gigant si klade za cíl maximální přístupnost hraní pro všechny.

PlayStation a Project Leonardo

Probíhající technologická konference CES 2023 sebou každoročně přináší řadu technických novinek. Sony právě na tomto veletrhu představila novou sadu ovladačů, které mají za cíl odstranit překážky hraní  pro hráče s různými handicapy. Na oficiálním blogu PlayStationu se uvádí:

Přístupnost je pro nás důležitým tématem a chceme i nadále zvyšovat laťku, abychom umožnili každému hráči zažít radost ze hry… Dnes jsme na veletrhu CES oznámili další krok na naší cestě ke zpřístupnění hraní: Project Leonardo pro PlayStation 5.

Nový speciální ovladač je podle oficiálního sdělení vyvinut s klíčovými příspěvky odborníků, členů komunity a herních vývojářů. Hráči s postižením tak mohou díky Leonardu hrát hry snadněji a pohodlněni po delší dobu.

Project Leonardo pro konzole PlayStation 5 nabízí velké množství přizpůsobení a softwarových úprav. Vývojáři uvádějí:

Rozdělený, symetrický design Project Leonardo umožňuje hráčům přemístit analogové páčky tak blízko u sebe nebo tak daleko, jak chtějí… Hráči mohou také naprogramovat orientaci na analogových pákách tak, aby odpovídala jejich preferované orientaci ovladače.

Na oficiální video projektu se můžete podívat níže. Nezapomeňte se přidat také na náš oficiální discord server Superpařmeni.

Napsat komentář