Právě si prohlížíte Sony odkoupilo společnost iSize
Foto: Elena Ueve // PlayStation

Sony odkoupilo společnost iSize

Sony sa rozhodlo kúpiť pre svoju divíziu Sony Entertainment AI video formu iSize. Je to krok k lepšej tvorbe video obsahu?

Umělá inteligence sa dostáva do pozornosti ľudí

Sony neplánuje využívať umelú inteligenciu na tvorbu hier, ale skôr sa zameriava na vylepšenie propagácie herného obsahu. S touto víziou odkúpila spoločnosť iSIZE, ktorá je zameraná pre optimalizáciu videa. Táto spoločnosť so sídlom v Londýne bola založená v roku 2016 a má v rukách silný tím inžinierov a technických expertov. Jej hlavným cieľom je vytvárať softvérová riešenia na zlepšenie kvality videa, konkrétne riešenie percepčného predbežného spracovania založené na AI. Toto riešenie umožňuje konvenčným encoderom tretích strán produkovať videá vyššej kvality pri nižšej bitovej rýchlosti.

Sony očakáva, že toto odkúpenie zjednoduší streamovacie služby a tvorbu videí pre jeho developerov. Cieľom je, aby herný obsah dosiahol širšie publikum s vyššou kvalitou prenosu. „Spoločnosť iSIZE … umožňuje konvenčným encoderom tretích strán produkovať vyššiu kvalitu videa pri výrazne nižšej bitovej rýchlosti,“ uviedla spoločnosť.


Pre nás, hráčov, môže byť tento krok Sony pozitívnym smerovaním k efektívnejšiemu šíreniu informácií o nových produktoch. Výsledkom bude lepšia vizualizácia a prezentácia herného obsahu. Avšak zostáva otázkou, či Sony v budúcnosti podnikne ďalšie kroky smerom k odkúpeniu herných štúdií. Uvidíme, akým smerom sa bude vyvíjať ich strategický záujem.

Aký je Váš názor k umelej inteligencií a jej využitia v hernom priemysle? Dajte nám vedieť v komentároch alebo na našom oficiálnom serveri Superpařmeni.

Napsat komentář