Právě si prohlížíte Sony oznámilo novou verzi konzole PS5
Foto: playstation.com

Sony oznámilo novou verzi konzole PS5

Sony takmer tri roky po vydaní prvého modelu PlayStation 5 oznámilo jeho Slim verziu. V čom bude odlišná od pôvodného modelu sa dočítate v tomto článku.

PS5 Slim – Je to krok vpred pre PlayStation?

PlayStation 5 Slim, ako už názov naznačuje, bude predstavovať menšiu verziu pôvodnej konzoly. Konkrétne Sony uvádza, že bude mať o 30 % menší objem a jeho hmotnosť bude o 18 až o 24 % menšia. Rozdiel v hmotnosti je hlavne z dôvodu menších rozmerov a pripájateľnej mechaniky. Zákazník bude mať klasicky k dispozícií menšiu čisto digitálnu verziu a verziu s mechanikou. Práve tá bude mať možnosť odpojiteľnej mechaniky, aby sa ešte zmenšil jej rozmer.

Z hľadiska dizajnu PS5 Slim konzoly sú tam vidieť malé rozdiely oproti tej klasickej. Výkon konzol bude rovnaký takže je to v podstate len zmenšenie priestoru, ktorý konzola zaberá. Vyvoditeľná zmena budú dva USB porty, ktoré budú v prednej časti konzoly pravdepodobne kvôli praktickosti použitia.


PlayStation 5 Slim verzia bude najprv dostupná od listopadu v Spojených štátoch a postupne v ďalších krajinách. Dúfame, že sa dostane všetkým záujemcom ešte pred  Vianocami. Cena konzoly s mechanikou je 549,99€ a digitálna verzia je za 449,99€.

Plánujete si kúpiť Slim verziu PlayStation 5? Podeľte sa s nami o svoj názor v komentároch alebo na našom oficiálnom serveri Superpařmeni.

 

Napsat komentář