Právě si prohlížíte Sony: Playstation 5 se neprodával podle plánu, počet předplatitelů také klesl
Foto: unsplash.com // Sony

Sony: Playstation 5 se neprodával podle plánu, počet předplatitelů také klesl

Japonská společnost Sony včera odhalila prodeje své nejnovější konzole Playstation 5. Jak si vedla společnost v minulém roce a jaké jsou její plány na letošní rok?

Sony odhaluje prodeje konzole Playstation 5

Globální technologický gigant Sony včera zveřejnil oficiální zprávu, ve které se mimo jiné věnuje prodeji svých herních konzolí. Současné prodeje Playstation 5 zaostávaly za původním očekáváním společnosti. Oproti původnímu plánu prodat 14,8 milionů konzolí se prodalo 11,5 milionů kusů.

Celkově se za dva roky prodalo ve světě 19,3 milionů kusů konzole. Předchozí konzole Playstation 4 se prodalo za poslední dva roky 6,7 milionů kusů.

Společnost Sony Group Corp dále uvádí, že v aktuálním obchodním roce plánuje prodat na 18 milionů konzolí Playstation 5. Prodejnímu cíli by však mohl hodit vidle opět nedostatek výrobních součástek, před kterým společnost sama varovala.

Finanční ředitel Sony, Hiroki Totoki, na tiskové konferenci hráče uklidnil hráče, když prohlásil:

„Nyní mohu říci, že dokážeme obstarat dostatek komponentů pro 18 milionů kusů.“

Zpráva japonského gigantu se také věnuje dalším prodejům a statistikám. Počet předplatitelů služby Playstation Plus klesl na 47,4 milionů. Počet aktivních uživatelů za měsíc klesl ve stejném období ze 109 milionů na 106 milionů uživatelů.

Co si o současné situaci nedostatku „polovodičů“ myslíte vy? Vlastníte již Playstation 5 nebo stále čekáte?

 

Tento příspěvek má 2 komentářů

  1. Vanttage

    Už sem mel v ruce pres ps5, ať mi nikdo nevyklada že nejsou heh

Napsat komentář