Právě si prohlížíte Sony – PlayStation VR2 odhaleno
Image: blog.playstation.com/ / Zdroj: Sony

Sony – PlayStation VR2 odhaleno

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / PLAYSTATION / VR
  • Čas na čtení:2 minuty čtení

Celkem nečekaně včera Sony na svém blogu představila headset PlayStation VR2. Představení ovladačů PlayStation VR2 Sense jsme se dočkali již před 11 měsíci a teď konečně máme všechny potřebné informace.

Sony představuje PlayStation VR2

Design vychází z konzole PS5 a z již uvedených ovladačů. Designéři si přáli, aby headset každému co nejlépe seděl na hlavě, a když se zrovna nepoužívá, aby i dobře vypadal třeba položený vedle konzole. Oproti předchozí generaci došlo na spoustu funkčních vylepšení.

Bude lehčí, lépe půjde nastavovat rozmístění čoček a dokonce bude headsetem lépe proudit vzduch, takže by nemělo docházet k zamlžování čoček a pocení obličeje. Navíc bude Playstation VR2 obsahovat vibrační motorky, které nás zase o něco více vtáhnou do děje (představte si nový Resident Evil a jak vám „buší“ srdce). Propojení s konzolí nebude sice bezdrátové, ale bude se používat pouze jeden kabel USB-C do konektoru vyvedeného na přední straně konzole.

Z technických detailů jen připomeneme OLED display s rozlišením 2000×2040 bodů, který nabídne 120Hz 4K obraz v zorném poli 110 °. Součástí je i gyroskop s akcelerometrem, 4 kamery pro sledování prostoru a 2 infra kamery sledující pohyb očí.

Všechno to ale nakonec stejně bude o hrách. Určitě se můžeme těšit na pokračování AstroBota, nedávno představený Horizon: Call of the Mountain anebo VR podpora dalších her, včetně chystaného Gran Turismo 7.

Uvedení do prodeje bude chtít Sony určitě stihnout ještě před Vánocemi. Snad stihne vyrobit dostatek kusů a nedopadne to s dostupností stejně jako s PlayStation 5 doteď.

sony vr 2 playstation

Vlastníte již nějaký VR headset? Hraje někdo na Oculus Quest 2?

Napsat komentář