Právě si prohlížíte Sony potvrdila novou handheld konzoli Project Q
Foto: PlayStation

Sony potvrdila novou handheld konzoli Project Q

Podle včerejšího odhalení se společnost Sony zabývá vývojem nového přenosného zařízení, které má označení Project Q.

Project Q se představuje

Během včerejšího PlayStation Showcase, kde bylo představeno i množství her, se nám dostala do očí i nová handheld konzole. Jmenuje se Project Q a nesnaží se kopírovat koncept, kterým je Steam Deck. Naopak, jde o zařízení, které vám umožní streamovat hry přímo z vaší PS5 konzole.

Project Q se pyšní funkcí adaptivního streamingu až do rozlišení 1080p při 60 snímcích za sekundu, ale bude k tomu potřebovat stálé připojení k internetu. Pokud jde o fyzické rysy, první prototypy napovídají, že konzole bude velice podobná PS5 ovladači, avšak výrazně se liší 8palcovým dotykovým LCD displejem, který dominuje středu zařízení.

Vybavena adaptivními spouštěmi pro haptickou zpětnou vazbu a dalšími standardními funkcemi handheld zařízení, Project Q přináší mnoho záhad. Zatím není k dispozici mnoho konkrétních informací, ale očekává se, že v následujících měsících se dozvíme více.

Co si o nové handheld konzoli myslíte vy? Sledovali jste PlayStation Showcase? Podělte se s námi do komentářů nebo na náš oficiální server Superpařmeni.

Napsat komentář