Právě si prohlížíte Sony přidává specifické štítky do PlayStation Store
Foto: canva.com // PlayStation 5

Sony přidává specifické štítky do PlayStation Store

Společnost Sony přidává do PlayStation Store nové štítky, které mají usnadnit hraní všem hráčům a zlepšit možnosti přizpůsobení.

Accessibility Tags v PlayStation Store

Sony rozšiřuje nabídku štítků v PlayStation Store, aby hráčům poskytl informace o specifické přístupnosti každé hry. Tyto štítky obsahují podrobnosti o textových volbách, ovládacích prvcích, barevných schématech, zvukových funkcích a dalších charakteristikách, které usnadňují hraní.

V oficiálním blogovém příspěvku PlayStation se uvádí:

„Snažíme se, aby hraní her bylo přístupnější pro všechny hráče, a proto dnes s potěšením oznamujeme, že tento týden budou v obchodě PlayStation Store na konzoli PS5 globálně uvedeny štítky Accessibility Tags.“

Tento krok pomáhá hráčům s různými omezeními najít hry, které jsou pro ně přístupnější, a přizpůsobit si tak možnosti, které nabízí konzole PlayStation 5. Společnost Sony si uvědomuje, že hry by měly být přístupné pro všechny hráče a tato iniciativa je krokem směrem k tomuto cíli (viz Project Leonardo).

V průběhu tohoto týdne budou postupně uvolňovány specifické štítky na PlayStation Store pro PS5. Pokud hra na PlayStation Store existuje ve verzích pro PS5 i PS4, uživatelé budou moci využít štítky pro obě verze. Jako první budou štítky přiděleny hrám Ghost of Tsushima, God of War Ragnarök a Returnal. Na oficiální video vysvětlující tuto funkci se můžete podívat níže.

Využijete tuto novinku v PS Store? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na náš oficiální server Superpařmeni.

Napsat komentář