Právě si prohlížíte Sony se kvůli obvinění ze zneužívání v prodeji her postaví před britský CAT
Foto: scbuildersinc.com // SONY

Sony se kvůli obvinění ze zneužívání v prodeji her postaví před britský CAT

Pomaly nám končí celý problém s Microsoftom jeho nákupom spoločnosti Activision a protimonopolný úrad má na zozname veľmi podobnú spoločnosť. 

Sony okráda zákazníkov?

Na spoločnosť Sony bola podaná v minulém roce hromadná žaloba. Dôvodom je, že údajne porušujú zákon o hospodárskej súťaži. Bolo uvedených aj niekoľko priamych dôvodov:

Sony má takmer monopol na predaj digitálnych hier a doplnkového obsahu prostredníctvom kontroly obchodu PlayStation Store. Spoločnosť Sony využíva túto dominanciu na presadzovanie prísnych zmluvných podmienok pre vývojárov a vydavateľov hier
Dané podmienky umožňujú spoločnosti Sony stanoviť cenu digitálnych hier a obsahu v hrách a účtovať si 30 % províziu za každý nákup digitálnych hier a obsahu v hre z obchodu PlayStation Store. Výsledkom sú nadmerné a nespravodlivé ceny pre spotrebiteľov za ich digitálne hry a obsah v hrách. Tieto ceny nie sú úmerné nákladom spoločnosti Sony na poskytovanie týchto služieb svojim zákazníkom.

Je tu teda možnosť, že ak by Sony daný konflikt prehralo, vyplatili by hráčom odškodné. Je to samozrejme zatiaľ len možný scenár do budúcnosti, ale je potrebné uznať veľmi vysokú cenu za digitálne hry na PS Store. Oproti napríklad novým krabicovým hrám je rozdiel niekedy aj 20€. Vypočutie by sa malo uskutočniť už 2. júna tohto roku.


Aký je Váš názor na PlayStation Store a ich ceny? Dajte nám vedieť v komentároch alebo na našom oficiálnom serveri Superpařmeni.

Napsat komentář