Právě si prohlížíte Spekulace okolo The Last of Us (Zase)
Foto: playstation.com // The Last of Us

Spekulace okolo The Last of Us (Zase)

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / PLAYSTATION
  • Čas na čtení:4 minuty čtení

Naughty Dog patří k jedním z předních vývojářů pro Sonny. K jejich nejznámějším sériím patří třeba Crash, Jax and Dexter, Uncharted, nebo hodně probírané Last of Us.

Spekulace okolo Last of Us (Zase)

A je to tu zase. Společnost Naughty Dog znova čelí dalším kontroverzním a spekulacím. Tentokrát se týká jejich chystaného remaku prvního Last of Us o kterém mám i krátký článek. Ten v době vydání patřil mezi nejlepší tituly, které vyšly na PlayStation 3. Hra získala řady ocenění a u hráčů získala nálepku: „Nejlepší příběhové hry“. Později tento díl dostal remaster na 4 Playstaytion.

Potom přišel rok 2020 a světlo světa spatřil druhý díl. Ale předtím než vůbec díl vyšel, tak se strhla masivní vlna kritiky ze strany hráčů. Ze scénáře uniklo, že oblíbená hlavní postava z jedničky Joel má zemřít. To by nebylo nic tak hrozného, kdyby se nevyšlo na povrch jak má postava zemřít. Fanoušky to docela dost nakrklo a i přes tito okolnosti, to ve finální verzi zůstalo. Plus tu také bylo některé vyzdvihování některých funkcí, které má každá druhá hra (jako například skákání a ne nedělám si srandu).

Po vydání hry, ale přišla další kontroverze ze strany hráčské komunity. Ta se týkala hlavně druhé hlavní postavy a zároveň hlavní záporáka Abby. Hráčům se hlavně nelíbil její vzhled a charakter, který do očí byl silným feminismem. Ano sice to má být hlavní záporák, ale takhle nenáviděná asi být neměla.

Postava Abby z Last Of Us part 2 zdroj: https://flickr.com/

No a teď tu máme chystaný remake prvního dílu a většina hráčů neví, co si má myslet. Vývojáři z Naughty Dog sice slibují, že příběh bude předělaný, ale na internetu se objevují stovky videí, které ukazují silnou podobnost s prvotní verzí. Sice se vývojáři brání, že nám chtějí přidat příběh, která byl původně zamýšlen, ale jsou to zatím jenom slova.

Ano sice jsou animace a prostředí předělané, ale tohle jsou znaky remastru, ne remaku, ale uvidíme, co přinese finální vydání.

Co si o tom myslíte vy? Těšíte se na remake prvního dílu?

Napsat komentář