Právě si prohlížíte STALKER 2 byl pozastaven kvůli situaci na Ukrajině
Image: stalker2.com // PC Gamer

STALKER 2 byl pozastaven kvůli situaci na Ukrajině

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / PC
  • Čas na čtení:2 minuty čtení

Ukrajinští vývojáři z GSC Game World, kteří pracují na pokračování oblíbeného Stalker 2, oznámili, že kvůli současné situaci musí pozastavit vývoj hry.

STALKER 2 se pozastavuje kvůli situaci na Ukrajině

Studio GSC Game World včera oznámilo, že se vzrůstajícím nebezpečím na Ukrajině, musí v současné době pozastavit vývoj očekávaného Stalkera 2, a zapojit se do ochrany svých zaměstnanců a jejich rodin. STALKER 2 měl původně vyjít v prosinci letošního roku.

Herní studio na svých oficiálních stránkách děkují všem fanouškům, přátelům i kolegům, kteří se připojili k zastavení ruské agrese. Studio také zmiňuje několik odkazů a kryptoměnových adres, kam mohou zájemci poslat dary. Na oficiálních stránkách stojí:

„Ukrajinský lid pokračuje v obraně své nezávislosti proti ozbrojeným silám Ruské federace. Začali bez varování bombardovat naše města, jejich vojáci vrhli ze severu, východu i jihu. Nikdo z občanů Ukrajiny válku nechtěl, málokdo na ni byl připraven, ale my budeme stát za svou svobodou do poslední chvíle.“

Na podporu Ukrajiny se přidalo mnoho dalších studií po celém světě. Před nedávném jsme psali o polském 11 Bit Studios, kde za zakoupení hry This War of Mine poputuje výdělek ukrajinskému červenému kříži.

Vývojáři z GSC Game World mimo jiné zveřejnili krátké video Lights! Camera! War…, ve kterém se odráží situace na Ukrajině.

Napsat komentář