Právě si prohlížíte Stalker 2: Heart of Chernobyl opět ve vývoji
Foto: stalker2.com // STALKER

Stalker 2: Heart of Chernobyl opět ve vývoji

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / PC
  • Čas na čtení:3 minuty čtení

Poté, co Ruská federace koncem února napadla Ukrajinu, vývojáři očekávané hry Stalker 2: Heart of Chernobyl pozastavili její vývoj. Nyní se podle všech dostupných informací na hře opět pracuje.

Stalker 2 opět ve vývoji

Ukrajinské studio GSC Game World kvůli útočné agresi ze strany Ruska muselo pozastavit v březnu práce na dlouho očekávaném Stalkerovi 2. Ukrajinské herní studio se dokonce rozhodlo přestěhovat do Prahy.

Podle posledních zpráv z oficiálního discordu komunitní manažer prohlásil, že vývoj hry Stalker 2: Heart of Chernobyl byl opět obnoven. Komunitní manažer ve svých příspěvcích uvedl, že vývoj pokračuje a práce na hře aktuálně probíhají.

Prozatím nemůžeme říct, jak moc válka na Ukrajině ovlivní finální podobu hry a její datum vydání. Nemůžeme s určitostí ani prohlásit, do jaké míry se dostal vývoj hry opět do pohybu. Můžeme jen ukrajinským vývojářům v této nelehké době popřát hodně štěstí.

Na oficiálních stránkách nejsou zveřejněny žádné další informace o vývoji, můžete zde ale podpořit ukrajinskou charitu. Původní datum vydání před útočnou agresí ze strany Ruska byl koncem letošního roku. Hra má vyjít na PC a konzole Xbox Series X/S.

Těšíte se na nového Stalkera? Bavil vás přechozí díl? Neváhejte se podívat také na gameplay trailer zveřejněný pro Xbox.

 

Napsat komentář