Právě si prohlížíte Staňte se alchymistou v Potion Craftu
Foto: store.steampowered.com // POTION CRAFT

Staňte se alchymistou v Potion Craftu

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / PC / XBOX
  • Čas na čtení:4 minuty čtení

Zajímalo vás někdy, jak se v dávných dobách hojily rány, vytvářely elixíry či jak probíhala léčba nemocí? Potion Craft od studia Tiny Build zná odpověď.

Staňte se alchymistou ve hře Potion Craft

Než přišla moderní medicína, tak lidé hledali léky všude, kde mohli. Ve hře Potion Craft od studia Tiny Build se stanete právě alchymistou, který namíchá nebohým středověkým pacientům ten správný lék.

Příběh a hratelnost

Příběh této indie hříčky je v celku jednoduchý. Jste začínající alchymista, který si otevře svůj malý krámek a snaží se pomoct místním s jejich problémy. Sbíráte byliny, mícháte je mezi sebou a tím si odemykáte nové recepty. Ale i vy máte svůj konečný cíl, a tím je vytvoření kamene mudrců, což z vás udělá největšího alchymistu.

Grafická stránka

Hra má celkem unikátní vizuál, který je ručně malovaný s nádechem historických středověkých maleb. Ať už se jedná o postavy, předměty nebo herní rozhraní, vše v jednom stylu. Zajímavé na hře je také to, že na hře pracovali i čeští kreslíři a umělci.

Kde si Potion Craft zahrajeme?

Hra je převážně dělaná pro PC. Pořídit si ji můžeme na Steamu, Epicu nebo Gogu a stojí pouhých 20 EUR (zhruba 484 CZK). Potion Craft se dostal i na Xbox, kde je i součásti služby Game Pass. Vývojáři mají v plánu také verzi pro PlayStation a Nintendo Switch.

Vyzkoušeli jste Potion Craft? Co na hru říkáte? Pokud ano, sdělte nám svůj názor do komentářů nebo na náš officíální discord server Superpařmeni.

 

Napsat komentář