Právě si prohlížíte Starfield poběží na Xbox Series X/S pouze ve 30 FPS
Foto: bethesda.net // Starfield

Starfield poběží na Xbox Series X/S pouze ve 30 FPS

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / XBOX
  • Čas na čtení:4 minuty čtení

Hra Starfield, kterou vyvíjí Bethesda, bude mít na konzolích Xbox Series X/S omezený počet snímků na 30 za sekundu. Toto omezení je úmyslné a má za cíl zajistit stálý výkon hry bez ohledu na výkon konzole.

Starfield a omezení snímků na 30

Na včerejší konferenci Xbox Games Showcase v rámci Summer Game Fest 2023 se herní studio Bethesda pochlubilo novými záběry z očekávaného sci-fi eposu, Starfield. Kromě nových gameplay ukázek z herního světa a informací o chystaném titulu, Bethesda překvapila i zajímavou novinkou. Během rozhovoru pro zpravodajský portál IGN totiž bylo oznámeno, že Starfield poběží na nových konzolích Xbox Series X/S jen ve 30 snímcích za sekundu.

V oblasti vizuálního zpracování přináší Starfield na různých konzolích rozdílné zážitky. Na vlajkové lodi Xbox Series X se mohou hráči těšit na hru v plném 4K rozlišení, zatímco na méně výkonném Xbox Series S dosahuje hra rozlišení 1440p. Tuto skutečnost potvrdil v rozhovoru hlavní vývojář hry, Todd Howard. O verzi pro PC však zatím během rozhovoru nepadlo ani slovo.

Studio Bethesda je proslulé svými obrovskými otevřenými světy a důrazem na detaily, díky kterým se herní zážitky stávají jistě nezapomenutelnými. Bethesda uvádí, že nechce své hráče kompromitovat v žádné části herní zkušenosti. To znamená, že velká část výpočetního výkonu je věnována právě vytváření těchto bohatě detailních prostředí.

Starfield  vychází 6. září 2023 na PC a konzole Xbox Series X/S. Předplatitelé služby Xbox Game Pass se mohou těšit na to, že budou mít přístup ke hře hned v den vydání.

Co si o tomto omezení snímků myslíte vy? Těšíte se na Starfield? Podělte se s námi do komentářů nebo na náš oficiální server Superpařmeni.

Tento příspěvek má jeden komentář

Napsat komentář