Právě si prohlížíte Steam ukončí podporu Windows 7 a 8.1
Foto: gamingbolt.com // Zdroj: help.steampowered.com

Steam ukončí podporu Windows 7 a 8.1

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / PC
  • Čas na čtení:4 minuty čtení

Steam je jedna z největších digitálních platforem, kde se dají pořídit hry na PC. Jenže příští rok tato platforma udělá důležitý krok z hlediska podpory.

Steam podpora Windows 7 a 8.1 skončí příští rok

Je pravděpodobné, že mezi námi není nikdo, kdo by neměl založený účet na Steamu. Tato platforma nahradila většinu fyzických kopií her, které byly kdysi potřebné pro instalaci na počítače, a tím zjednodušila distribuci pro vývojáře. Navíc si ji mohou nainstalovat uživatelé nejen na operačním systému Windows, ale také na Linuxu a iOS. Avšak Valve, vlastník a zakladatel platformy, se rozhodl pro zásadní změny v podpoře operačního systému Windows pro příští rok.

Pouze Windows 10 nebo 11

Pokud mezi námi jsou tací, kteří stále používají počítače s operačním systémem Windows 7 nebo Windows 8 a 8.1, měli by své systémy upgradovat. Steam totiž přestane na těchto systémech fungovat příští rok. Hlavním důvodem jsou nové funkce prohlížeče Google Chrome, které fungují pouze na nových operačních systémech. Naštěstí se to týká jen malého procenta uživatelů. Podle únorových statistik společnosti Valve je pouze 0,09% celkových uživatelů na 32 bitové verzi Windows 7 a celkově 1,42% na 64 bitové verzi. Na Windows 8.1 je to sotva půl procenta celkových uživatelů.

Valve však není jedinou společností, která přijal tento razantní krok. Epic Games provedlo to samé s novou aktualizací své populární multiplayerové battle royale střílečky Fortnite. Aktualizace představila nový Unreal Engine 5, na jehož výkon a fyziku starší systémy již nestačí. Navíc Microsoft přestal na začátku tohoto roku podporovat Windows 7, 8 a 8.1.

Používáte Steam? Na jakém operačním systému hrajete? Napište nám to do komentářů nebo na náš komunitní Discord.

Tento příspěvek má jeden komentář

  1. X

    Osobne jsem nikdy neprisel na to, k cemu ze je ten Steam vlastne dobry. Sice nejsem vylozene hardcore zavisly hrac, ale proparil jsem docela hodne casu a hodne her a drtiva vetsina her co byla pres Steam, tak s nimi byly pouze hromady problemu a casto se ani nepovedly spustit, tak uz jsem potom vzdy hral hlavne mimo Steam casto i ty same hry a vetsina problemu byla razem pryc. 🙂

Napsat komentář