Právě si prohlížíte Tales from the Borderlands je zpět!
Foto: borderlands.com // TALES FROM THE BORDERLANDS

Tales from the Borderlands je zpět!

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuKONZOLE / NOVINKY
  • Čas na čtení:5 minuty čtení

V roce 2014 vydalo studio Telltale Games společně s Gearboxem jednu z jejich nejoblíbenějších příběhových adventur. Jmenovala se Tales from the Borderlands a rázem se stala velmi populární napříč herní komunitou. A po téměř 7 letech od poslední epizody dostane svůj sequal s novými postavami a příběhem.

Tales from the Borderlands je zpátky!

Je tomu tak, na výstavě PAX West oznámilo studio Gearbox sequal k oblíbené příběhové adventuře s přízviskem NEW. Bude se znovu jednat o adventuru, kde budeme mít 3 nové hlavní postavy, příběh a možné minihry.

Gameplay

Zveřejněný gameplay od Gearboxu nebude příliš odlišný od původního dílu. Hra se skládá povětšinou z cutscén, kde občas máte možnost učinit důležité rozhodnutí nebo uděláte nějakou akci. Je to stejné jako za dob Telltale Games, jen s vylepšenější grafikou.

Postavy a příběh

Příběh se odehrává po událostech Borderlands 3 a bude se točit kolem 3 hlavních postav: Fran, Octavia a Anu. Jejich cesty za splněním svých cílů se spojí a přinesou nám šílený příběh s ještě šílenějšími rozhodnutími. Ale jaká bude mezi postavami dynamika?

Fran Miscowicz je velice drsná majitelka bistra. Jednou to do jejího malého podniku napálí obří laser a místo finančního odškodnění se jí dostane pouze výsměch. Rozlícená Fran se tak vydává pomstít těm, kteří zničily její pýchu a radost.

Další postavou je Octavio, mladý klučina, převážně bavič a vtipálek. Je celkem lehkovážný, ale má velké ambice. Jeho cílem je stát se slavným a bohatým ve svém mladém věku, i když ho prakticky nikdo nezná. A v cestě za touto slávou si nasekal dosti problému. Typický mladý ucho.

Poslední je Octaviova starší sestra Ana, která je jeho pravý opak. Chytrá, obezřetná vědkyně, která má srdce na správně místě. Její cíl je vynalézt zařízení, které dokáže zachraňovat životy. To se odráží na jejím rozhodování.

V New Tales from the Borderlands nalezneme také řadu vedlejších postav, které budou naší šílenou partu doprovázet, nebo se je pokusí zabít. Mezi nimi se nachází například hlavní hrdina předchozí hry Rhys.

Sběratelské předměty

Ve hře budou k nalezení mimo jiné sběratelské předměty, které se dají využít v malé bojové minihře. Tyhle sošky představují všechny hlavní a vedlejší postavy z předchozích Bordelands her, což je od autorů milé gesto.

Závěr

Hra New Tales from the Borderlands z prvních gameplay záběrů vypadá úchvatně. Šílený a zábavný příběh se spoustou zvratů a dojemných momentů. Uvidíme, co přinese finální vydání. Hra vyjde 21. října 2022 na PC a konzole PS4, PS5 a Xbox One, Series X/S. Oblíbené příběhové adventury se dočkají také majitelé konzole Nintendo Switch.

A co vy? Těšíte se? Dejte nám vědět do komentářů.

Napsat komentář