Právě si prohlížíte The Day Before: Trefa vedle nebo dobře promyšlený podvod?
Foto: daybeforegame.com // THE DAY BEFORE

The Day Before: Trefa vedle nebo dobře promyšlený podvod?

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / PC
  • Čas na čtení:4 minuty čtení

Žádná hra poslední dobou nevyvolala takovou vlnu povyku jako právě The Day Before. Ale co přesně stojí za tímto rozruchem?

The Day Before je trefou vedle nebo dobře promyšlený podvod?

Hra The Day Before, která byla nedávno vypuštěna na trh, se rychle stala předmětem silné kontroverze a kritiky. Přestože měla být jednou z očekávaných survival MMO RPG her, realita byla značně odlišná, a hra se tak proměnila v masivní propadák. Stala se jednou z nejhůře hodnocených her na platformě Steam, což je pro mnoho hráčů zklamáním.

Problémy

Problémy hry jsou mnohočetné. Hra trpí řadou technických problémů, včetně glitchů, které narušují herní zážitek. Navíc je obtížnost hry špatně nastavená a multiplayer neplní očekávání hráčů. Největší zklamání však přineslo nesplnění slibů ze strany vývojářů. Mnoho aspektů hry, které byly předem avizovány, ve skutečnosti ve hře chybí, což vyvolává otázky ohledně falešné nebo klamavé reklamy.

Varování ze všech stran

Varování před koupí hry přišla ze všech stran. V České republice varoval před hrou například internetový magazín India ve svém Kalendáři hráče, a také známý streamer Arcadebull na svém Youtube kanále, kde rozebral celou historii vývojářského studia FNTASTIC. Toto studio má za sebou problematickou historii, což dodává další vrstvu kontextu k aktuální situaci.

Konec tvůrců

Situace dosáhla vrcholu, když studio FNTASTIC několik dní po vydání hry oznámilo zavření studia. V oficiálním příspěvku na platformě X (dříve Twitter) vývojáři uvedli, že důvodem je finanční neúspěch hry a vlna negativní kritiky. Vývoj je pro mnohé fanoušky a sledovatele herního průmyslu překvapením a zároveň připomínkou rizik spojených s vývojem a vydáním nových her.

Příběh The Day Before nám připomíná, že ve světě videoher je důležité zůstat obezřetný a informovaný. Před nákupem jakéhokoliv titulu, který na první pohled září sliby vzrušujícího dobrodružství, je klíčové se vybavit důkladným průzkumem. Jako detektivové herního světa bychom měli pátrat po stopách minulých úspěchů či propadáků vývojářského studia, aniž bychom se nechali zlákat jen slibným trailerem nebo marketingovými sliby. Informace jsou naším nejlepším přítelem.

Co říkáte na kontroverzi The Day Before? Koupili jste si hru? Napište nám to do komentářů nebo se připojte na náš Discord Server. A také nezapomeňte sledovat naše sociální sítě, pro další novinky ze světa videoher.

Napsat komentář