Právě si prohlížíte Tři králové Capcomu dostávají zdarma upgrade
Foto: residentevil2.com // CAPCOM

Tři králové Capcomu dostávají zdarma upgrade

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuKONZOLE / NOVINKY
  • Čas na čtení:4 minuty čtení

Druhé výročie nových konzol z dielni Sony a Microsoft sa blíži a spoločnosť Capcom nám hráčom prináša ďalší upgrade pre Resident Evil. Hovoríme tu o Resident Evil 2,3 a 7.

Je čas si pripomenúť obľúbené diely legendárnej série

Resident Evil séria je jedna z najviac populárnych herných sérií súčasnosti ( filmové a Netflix adaptácie radšej vynecháme) a developeri to vedia veľmi dobre. Preto nám prinášajú nové vylepšenia ich hier. Popri pracovaní na novom diely Capcom taktiež sa tvrdo venuje remake verziám ich starších hier. Na základe toho vznikla úžasná hra Resident Evil 2.  Remake, ktorá sa dostala aj do nominácií o hru roku 2019.

Resident Evil 3 Remake už bohužiaľ nebol tak dobrý, ale za to môžeme pravdepodobne ďakovať online hre RE Resistance. Spomínaný titul žiadny upgrade nedostane takže predpokladám, že Capcom konečne dostal rozum a venoval sa len príbehovým verziám? Nie stále tu je REVERSE o ktorom sa vie stále málo a developeri ho spomenú len na záver streamu. Posledným titulom next gen vylepšenia je Resident Evil 7. Bol to môj prvý RE, ktorý som hral. Už teraz sa teším ako si vychutnám možnosti, ktoré ponúka nová generácia konzol.

Čo prinesie upgrade? Už popri fps vylepšeniam, ktoré vyšli už skôr s PS5 verziami hier, môžeme sa tešiť na pridanie ray tracing funkcie. Tá zabezpečuje reálnejší odraz svetla čo plynule dokáže ovplyvniť atmosféru hry a jej dôveryhodnosť pre hráčske oko. Samozrejme bonus v podobe rýchlejšieho načítavania hier je samozrejmosťou.

Teraz čakáte na cenu za upgrade? Nebojte sa toto nie je Sony a jeho Naughty Dog. Stačí vlastniť verziu PS4 alebo Xbox One a upgrade máte zadarmo.  Mám to overené u seba. Resident Evil 2 a 7 mám digital a automaticky stiahlo PS5 verziu a RE 3 prostredníctvom krabicovej verzie nainštalovalo 5kovu verziu úplne zadarmo.

Transfer uloženia hry samozrejme funguje rovnako ako presun trofejí medzi verziami. Takže ak sne napríklad začali Resident Evil 2ki na PS4 a chcete pokračovať s PS5 verziou môžete tak urobiť bez toho aby ste museli hrať od začiatku alebo riešit trofeje ešte raz.

Čo poviete na aktualizovanie starších dielov série pre novú generáciu? Ktorý RE diel je Váš favorit? Těšíte se na remake?

Napsat komentář