Právě si prohlížíte Tvůrci Pokemón Go ruší čtyři projekty, společnost propouští 8 % zaměstnanců
Foto: pokemongo.com // NIANTIC Inc.

Tvůrci Pokemón Go ruší čtyři projekty, společnost propouští 8 % zaměstnanců

Herní společnost Niantic Inc., která se po své hře Pokémon Go z roku 2016 snažila najít další velký hit, zrušila čtyři projekty a zruší asi 85 až 90 pracovních míst.

Niantic ruší projekty, Pokemon Go v problémech?

Generální ředitel společnosti Niantic John Hanke v e-mailu pro zaměstnance, který přezkoumal server Bloomberg, napsal, že společnost „čelí době ekonomického otřesu“ a již „snižovala náklady v různých oblastech“.  Hanke dále prohlásil, že Niantic potřebuje „další zefektivnění našich operací, aby společnost co nejlépe zvládla jakékoli ekonomické bouře, které mohou nastat.“

„Nedávno jsme se rozhodli u některých projektů zastavit výrobu a snížit naši pracovní sílu asi o 8 %, abychom se mohli soustředit na naše klíčové priority. Jsme vděční za příspěvky těch, kteří opouštějí Niantic, a podporujeme je v tomto obtížném přechodu.“

Mezi zrušené projekty patří Heavy Metal, hra Transformers, kterou společnost Niantic oznámila minulý rok, a Hamlet, spolupráce mezi Niantic a Punchdrunk, divadelní společností stojící za populární interaktivní hrou Sleep No More.  Další dva projekty se jmenovaly Blue Sky a Snowball.

Společnost Niantic se sídlem v San Francisku, založená v roce 2010, je známá především tvorbou her ve stylu rozšířené reality, které kombinují digitální rozhraní se skutečnými obrázky zachycenými kamerami hráčů.  V roce 2016 společnost vydala Pokémon Go, který se stal kulturním fenoménem s více než miliardou stažení a ročním příjmem více než 1 miliardy dolarů, podle odhadů Sensor Tower.

Niantic však tento úspěch nedokázal zopakovat. V roce 2019 spustila Harry Potter: Wizards Unite, která nedokázala najít publikum a počátkem tohoto roku byla ukončena.  Neúspěšné byly také hry založené na deskové hře Catan a Nintendo série Pikmin.

V úterý společnost Niantic oznámila, že spolupracuje s National Basketball Association pro hru s názvem NBA All-World, kde hráči mohou najít, vyzvat a soutěžit proti dnešním hráčům NBA ve svých čtvrtích. Mluvčí Niantic řekl, že společnost bude nadále pokračovat v práci na této hře, Pokémon Go a několika dalších.

Článek Martin Kovanda

Napsat komentář