Herní společnost Niantic Inc., která se po své hře Pokémon Go z roku 2016 snažila najít další velký hit, zrušila čtyři projekty a zruší asi 85 až 90 pracovních míst.
Niantic ruší projekty, Pokemon Go v problémech?
Generální ředitel společnosti Niantic John Hanke v e-mailu pro zaměstnance, který přezkoumal server Bloomberg, napsal, že společnost „čelí době ekonomického otřesu“ a již „snižovala náklady v různých oblastech“. Hanke dále prohlásil, že Niantic potřebuje „další zefektivnění našich operací, aby společnost co nejlépe zvládla jakékoli ekonomické bouře, které mohou nastat.“
„Nedávno jsme se rozhodli u některých projektů zastavit výrobu a snížit naši pracovní sílu asi o 8 %, abychom se mohli soustředit na naše klíčové priority. Jsme vděční za příspěvky těch, kteří opouštějí Niantic, a podporujeme je v tomto obtížném přechodu.“
Mezi zrušené projekty patří Heavy Metal, hra Transformers, kterou společnost Niantic oznámila minulý rok, a Hamlet, spolupráce mezi Niantic a Punchdrunk, divadelní společností stojící za populární interaktivní hrou Sleep No More. Další dva projekty se jmenovaly Blue Sky a Snowball.
Společnost Niantic se sídlem v San Francisku, založená v roce 2010, je známá především tvorbou her ve stylu rozšířené reality, které kombinují digitální rozhraní se skutečnými obrázky zachycenými kamerami hráčů. V roce 2016 společnost vydala Pokémon Go, který se stal kulturním fenoménem s více než miliardou stažení a ročním příjmem více než 1 miliardy dolarů, podle odhadů Sensor Tower.
Niantic však tento úspěch nedokázal zopakovat. V roce 2019 spustila Harry Potter: Wizards Unite, která nedokázala najít publikum a počátkem tohoto roku byla ukončena. Neúspěšné byly také hry založené na deskové hře Catan a Nintendo série Pikmin.
V úterý společnost Niantic oznámila, že spolupracuje s National Basketball Association pro hru s názvem NBA All-World, kde hráči mohou najít, vyzvat a soutěžit proti dnešním hráčům NBA ve svých čtvrtích. Mluvčí Niantic řekl, že společnost bude nadále pokračovat v práci na této hře, Pokémon Go a několika dalších.
Článek Martin Kovanda