Právě si prohlížíte Ukrajinští vývojáři nedostávají zaplaceno za prodej her
Image: pixabay.com // PCGamer

Ukrajinští vývojáři nedostávají zaplaceno za prodej her

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / OSTATNÍ
  • Čas na čtení:2 minuty čtení

Herní vývojáři z Ruska a Ukrajiny, kteří mají své produkty na platformě Steam, nedostávají zaplaceno za hry, pokud si nezaloží bankovní účty v zahraničí.

Obtížná situace pro herní vývojáře na Ukrajině

Současná situace na Ukrajině je velmi obtížná nejen z pohledu herních vývojářů v zemi. Tvůrci her na Ukrajině a v Rusku kvůli sankcím a pravidlům soukromých společností neobdrží své výdělky za únor a březen.

Společnost Valve uvádí, že kvůli novým pravidlům v současné době nemůže převádět peníze na účty v žádné z těchto zemí. Herní vývojáři tak musí čekat nebo přejít na nová pravidla například tím, že si vytvoří účet v zahraničí. Sankce se týkají také Běloruska.

Zástupce společnosti Valve vydavatelům na Steamu zaslal, že vzhledem k současné situaci ve světě nejsou schopni posílat bankovní platby do Běloruska, Ruska a Ukrajiny. Herní společnost se stejně vyjádřila i pro zpravodajský portál PCGamer.

„Společnost musí od uživatelů shromažďovat bankovní informace, aby mohla provádět platby na bankovní účty umístěné na Ukrajině a v Rusku. Nadále na problému pracujeme. Veškeré nevyrovnané zůstatky na účtu budou vyplaceny, jakmile bude možné je odeslat.“ Víme, že je to pro všechny zúčastněné velmi frustrující a doufáme, že brzy najdeme lepší řešení.“

Současná situace ve světě nepřeje nikomu.

Napsat komentář