Právě si prohlížíte Umělá inteligence začíná ovlivňovat herní průmysl
Foto: canva.com // AI

Umělá inteligence začíná ovlivňovat herní průmysl

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / OSTATNÍ
  • Čas na čtení:3 minuty čtení

S menšou praktickou revolúciou vo svete hier prichádza prekvapujúcu Ubisoft. Predstavili projekt AI Ghostwritter, ktorý pomôže vývojárom hier.

Ubisoft – Písanie scenára je hračka

Program slúži na generovanie dialógov medzi postavami. Developer najprv programu načrtne vlastnosti postavy a AI na základe toho vyhodnotí možností jeho vyjadrovania. Tvorca bude mať na výber hneď z niekoľkých možnosti vedenia alternatívnych dialógov a môže si ich samozrejme meniť podľa svojej potreby. Program je nastavený, aby znížil stereotyp pri písaní dialógov a umožnil developerom sa viac venovať iným štádiám vývoja hry, ako napríklad tvorba filmových pasáži.

Vývoj AI programovania stále napreduje a je to už pomaly vidieť aj v hernom priemysle. Môžeme sa pravdepodobne tešiť aj na novšie a originálnejšie vtipy postál alebo dialógy. V prípade Ubisoftu by to bolo po tých rokoch aj vhodné.

Viac si môžete pozrieť na oficiálnom video priamo od Ubisoftu. Myslíte si, že jedného dňa umělá inteligence vytvorí vlastnú AAA hru? Podeľte sa s nami o svoj názor v komentároch alebo na našom oficiálnom serveri Superpařmeni.

Tento příspěvek má jeden komentář

  1. Ales

    Od AI se dočkáme naprostou změnu ve všech odvětvích, protože od dob vynálezu CLOUDU je toto největší technický objev za poslední roky. Ono jsem zvědavý, kdy AI prolomí Turingův test.

Napsat komentář