Právě si prohlížíte Unseen – představení nového studia Ikumi Nakamura
Image: pushsquare.com // Unseen

Unseen – představení nového studia Ikumi Nakamura

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / OSTATNÍ
  • Čas na čtení:2 minuty čtení

Japonská herní umělkyně a tvůrkyně několika videoher Ikumi Nakamura před pár dny oznámila, že povede nové herní studio. Na co se můžeme těšit?

Ikumi Nakamura povede své studio Unseen

Ikumi Nakamura se zviditelnila díky jejímu představení GhostWire: Tokyo na konferenci E3 v roce 2019. Tenkrát novinku představovala ještě jako kreativní ředitelka studia Tango Gameworks.

Po konferenci E3 však ve studiu Tango Gameworks po devíti letech skončila a v roce 2021 oznámila, že zakládá své vlastní studio. Oznámení přišlo skrze dokument Cutscenes, který je na YouTube. Z dokumentu se dozvídáme, i to že studio Tango Gameworks opustila kvůli zdravotním problémům.

Nyní, rok po vyjádření o zakládání vlastní společnosti, jsou uvedeny bližší informace. Ve svém příspěvku na Twitteru dokonce oznámila nabídky práce do společnosti.

V rozhovoru pro IGN Nakamura uvedla, že z Unseenu chce udělat netypické místo, vývojáři si budou přicházet a odcházet kdy chtějí. Chce vést ojedinělý druh kanceláře. Dále prohlašuje, že v jejím studiu se setkávají různé nápady, které mohou být i velmi extravagantní a různé kultury, které si navzájem předávají své vize.

První projekt, na kterém Unseen pracuje, je teprve v začátečních fázích. Jak Nakamura sama uvádí v rozhovoru, tak má ráda hororové prvky a tajemno, svět nemrtvých a nadpřirozeno. Jelikož je v těchto tématech velmi dobrá, bude nadále pokračovat v tomto směru.

Napsat komentář