Právě si prohlížíte V herních studiích dochází k masivnímu propouštění
Zdroj: Getty Images

V herních studiích dochází k masivnímu propouštění

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / PC
  • Čas na čtení:4 minuty čtení

V každém průmyslu se může stát, že nastane masivní propouštění zaměstnanců z několika různých důvodů a herní společnosti nejsou výjimkou. Jenomže to není nikdy v takovém množství jako u těchto společností.

Masivní propouštění v herních studiích

Mnozí z nás, hráči, tajně sníme o práci v herním studiu a o možnosti podílet se na tvorbě těch nejúspěšnějších her. Ale globalizovaná ekonomika a rychle se měnící tržní prostředí představují výzvu pro vývojářské společnosti. V mnoha případech musejí šetřit a bohužel to odráží na počtu zaměstnanců, někdy až v tisících.


Epic Games

Gigant průmyslu, vývojář a distributor Epic Games, nedávno oznámil, že propustí velký počet svých pracovníků. Z oficiálních zpráv vyplývá, že firma má v úmyslu propustit až 870 lidí z různých sektorů. Studio stojící za hrou Fall Guys zvláště pocítilo tento krok. Některé zdroje uvádějí propuštění téměř poloviny zaměstnanců. Někteří spekulují o důvodech, například kvůli nadměrným partnerstvím s vlivnými internetovými osobnostmi, ale firma to zatím nepotvrdila.

Team17

Ani v indie segmentu se nešetří. Známý indie vydavatel Team17 čelí organizačním změnám, hlavně kvůli odchodu generálního ředitele Michaela Pattisona. Podle posledních zpráv firma zvažuje outsourcing QA testovacích pozic.

Sega a Creative Assembly

SEGA také čelí propouštění. Britské herní studio Creative Assembly má finanční problémy a muselo zastavit desítky projektů v různých fázích vývoje.

Naughty Dog

Jedno z nejprestižnějších studií spadajících pod společnost Sony se nyní potýká s těžkým rozhodnutím propouštět část svých zaměstnanců. Toto nepříjemné rozhodnutí má být údajně důsledkem nespokojenosti s jejich pracovním výkonem či dosaženými výsledky. Informovali jsme vás o tom zde.

Kde bude další propouštění?

Mnoho společností se mění. Například Microsoft zvažuje propouštění v divizi Xboxu a v studiích jako Bethesda. Takže která další herní studia budou muset redukovat své řady kvůli současným ekonomickým výzvám?

Co si o této situaci myslíte vy? Napište nám to do komentářů, nebo se mrkněte na náš komunitní Discord Server. A nezapomeňte sledovat naše sociální sítě pro další nálož novinek ze světa videoher.

Napsat komentář