Právě si prohlížíte V Ubisoftu hodlají stávkovat za lepší podmínky
Foto: ubisoft.com // SKULL AND BONES

V Ubisoftu hodlají stávkovat za lepší podmínky

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / OSTATNÍ
  • Čas na čtení:3 minuty čtení

Pre Ubisoft je rok 2023 zatiaľ nie veľmi úspešný čo dokazuje napríklad ďalšie odloženie hry Skull and Bones. Ku všetkým problémom sa pridáva aj štrajk zamestnancov. 

Ubisoft stávka – žiadosť o lepšie podmienky na prácu

Hlavným dôvodom štrajku je vysoká miera inflácie, na ktorú Ubisoft ešte nedokázal efektívne odpovedať. Jej vysoká miera sa neprejavila na platoch a to sa nepáči zamestnancom. Ku všetkému zlý začiatok fiškálneho roku určite neprispieva k pokojnej situácií. Možno Ubisoft zažívaj najhorší začiatok roku za poslednú dekádu.

Únia zamestnancom už situáciu nechce riešiť pokojne a prostredníctvom štrajku vzniesla niekoľko požiadaviek: Okamžité zvýšenie všetkých platov o 10 % bez ohľadu na ročné zvyšovanie, aby sa kompenzovala inflácia. So stovkami miliónov eur získaných od spoločnosti Tencent sú peniaze v pokladniciach zamestnávateľov.

Zlepšenie pracovných podmienok, najmä zavedenie štvordňového týždňa. Transparentnosť vývoja pracovnej sily na miestnej aj globálnej úrovni. Silné odhodlanie proti skrytému prepúšťaniu a odsúdeniu zneužívajúcich manažérskych politík, ktoré nútia zamestnancov k rezignácii.
A pretože pán Guillemot a jeho klika rozumejú len vzťahu moci, Solidaires Informatique vyzýva zamestnancov Ubisoft Paris, aby v piatok 27. januára popoludní od 14. do 18. hodiny vstúpili do štrajku,“ napísal odborový zväz.

Čo si myslíte? Máte radi hry od spoločnosti Ubisoft? Podeľte sa s nami o svoj názor v komentároch alebo na našom oficiálnom serveri Discord Superpařmeni.

 

Napsat komentář