Právě si prohlížíte Valheim se dočká další oblasti (update)
Foto: valheimgame.com // VALHEIM

Valheim se dočká další oblasti (update)

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / PC / XBOX
  • Čas na čtení:4 minuty čtení

Valheim je malá indie hra, která po svém uvedení způsobila obří poprask. Autoři hry stále vytvářejí nový obsah, ale co si pro nás vývojáři nachystali tentokrát?

Valheim se dočká další oblasti – update

Pokud jste poslední dva roky nebyli zalezlí někde pod kamenem, tak vám neunikla malá indie hříčka jménem Valheim. Jedná se o polygonové survival RPG zasazené do bájné severské mytologie, ve které se vy a vašich 9 soukmenovců snažíte přežít v různých nehostinných podmínkách. Hru nám přináší malé švédské studio Iron Gate a jde o jejich první počin na herní scéně, což je úctyhodné, jelikož při uvedení hry na Steam ji hrálo více jak desetitisíce hráčů. A není se čemu divit, hra za svou cenu 20 EUR nabízí obří svět, zajímavý obsah a výborný fyzikální model. Plus vývojáři neustále přidávají další a další obsah, tudíž se hra jen tak neomrzí.

Nová oblast

Valheim nabízí velmi rozmanité prostředí a biomy, které je radost prozkoumávat. Velké husté lesy, temné bažiny, obří zabijácké pláně jsou jedny z mála oblastí, na které můžete narazit. Všechny tyto oblasti odděluje obří moře, ve kterém se nachází mnoho nebezpečných stvoření. Navíc vývojáři pořád přidávají další oblasti, jako např. Mistland, která do hry dorazila 6. prosince 2022.

A to není jediná oblast, která do hry dorazí. V pondělí 16. ledna vývojáři na svých oficiálních stránkách oznámili další update. Ten nese název Ashlands a podle dostupných informací by se mělo jednat o zemi mrtvých na níž by podle spekulací měla být aktivní sopka. Vývojáři nám pak ukázali pár návrhů nepřátel, na které bychom měli narazit.

Kdy se dočkáme?

Ale teď vás asi napadá otázka: Kdy se updatu dočkáme? Vývojáři nebyli konkrétnější, tudíž můžeme očekávat, že vývoj potrvá několik měsíců. Hra by se měla brzy dočkat portu na konzole Xbox Series X/S s podporou crossplaye mezi PC, což je dobrá zpráva.

Hráli jste Valheim? Pokud ano, tak nám napište svoje pocity a jak se těšíte na novou oblast. Napište nám skrze komentář pod článkem nebo na náš komunitní discord server Superpařmeni.

Napsat komentář