Právě si prohlížíte Valve hodnotí první měsíc se zařízením Steam Deck
Image: steamdeck.com // STEAM NEWS

Valve hodnotí první měsíc se zařízením Steam Deck

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuHARDWARE / NOVINKY
  • Čas na čtení:2 minuty čtení

Společnost Valve před pár dny na svém blogu zveřejnila článek hodnotící první měsíc se zařízením Steam Deck. Stojí nová handheldová konzole za to?

První měsíc se Steam Deck

O nové handheldové konzoli od společnosti Valve jsme již v minulosti psali. Nyní se videoherní společnost snaží ohlédnout za prvním měsícem Steam Decku v prodeji. Oficiální blog začíná těmito slovy:

„Před měsícem jsme začali rozesílat zařízení Steam Deck, takže ho lze s každým dalším dnem zhlédnout ve více a více rukách. Pro nás to mimo jiné znamená, že konečně dostáváme zpětnou vazbu ze skutečného používání a můžeme ji přetavit ve vylepšení, která v následujících měsících a letech pocítí všichni jeho uživatelé.“

Valve si ve svém příspěvku chválí hlavně kompatibilitu her. Za pouhý měsíc od vydání má konzole přes 2 000 titulů, které jsou plně či částečně kompatibilní se zařízením. Do budoucna si kladou za cíl v tomto směru kompatibility pokračovat.

Herní společnost si také chválí poskytovat hráčům ochranu proti cheatování a vylepšení obchodní služby Steam. Za pouhý měsíc se podařilo přidat také několik funkcí, které se zaměřují na zrychlení procházení, vylepšení funkčnosti klávesnice, prodloužení výdrže baterie a přidání ovladačů pro hry i mimo platformu Steam.

A co bude dál? Vývojáři svůj příspěvek zakončili následovně:

„Naším úkolem je pokračovat v hledání cest, jak zlepšit zařízení Steam Deck a jeho používání, což primárně znamná naslouchat Vaší zpětné vazbě…“

Máte již předobjednanou handheld konzoli Steam Deck? Další informace o nově přidaných funkcí naleznete ve videu níže.

Napsat komentář