Právě si prohlížíte Ve hře Brutal John se vrátíme zpět do 90.let
Foto: store.steampowered.com // BRUTAL JOHN

Ve hře Brutal John se vrátíme zpět do 90.let

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / PC
  • Čas na čtení:4 minuty čtení

Brutal John je indie boomer shoter FPS střílečka, která paroduje stará FPS tituly z 90. let, tedy zlatého věku videoher. Co titul nabízí?

Ve hře Brutal John se vrátíme zpět do 90.let

Indie scéna je plná originálních titulů a těch, které čerpají inspiraci z minulosti. Jedním z nich je dnešní hra Brutal John od vývojářského studia OldSchool Laws Interactive. Tento indie titul je ovlivněný starými FPS střílečkami jako Duke Nukem, Doom a Serius Sam. A co vlastně Brutal John nabízí?

Příběh hry

Píše se rok 2090 a Země je pod nadvládou vesmírného mutanta Luziliana, který vyvinul nebezpečnou a devastující taktiku, s níž se lidstvo ještě nesetkalo: těžbu kryptoměn. Protože kdo ovládá těžbu kryptoměn, ovládá vesmír, a Luzilian není právě nejmírumilovnějším vládcem. Avšak lidstvo má svého hrdinu, drsného a nasvaleného Johna Brutala, který se rozhodl bojovat proti Luzilianovi a jeho služebníkům. John je neústupný a odvážný, ochotný střílet do mutantů všech druhů.

Gameplay

V základu je Brutal John klasická FPS střílečka, vyznačující se inspirací 90. let a zábavnou brutalitou. John má k dispozici celou řadu zbraní, které následně neváhá použít. Pistole, útočné pušky, odstřelovací pušky, pulzní zbraně, raketomety a různé výbušniny – každý si najde svoje oblíbené a každá zbraň má proti jednotlivým nepřátelům různou účinnost. Nepřátele mohou hráči doslova roztříštit na kousky.

Brutal John je k dispozici na platformě Steam společně s demoverzí trvající dvacet až třicet minut. Ve demu si hráči mohou vyzkoušet druhý a třetí level hry a seznámit se tak se základními herními mechanikami. Datum vydání je naplánováno na tento rok, ale přesný termín zatím není znám.

Líbí se vám Brutal John? Hráli jste podobný titul? Napište nám to do komentářů nebo se připojte na náš komunitní Discord server Superpařmeni.

Napsat komentář