Právě si prohlížíte Vychází cyberpunková kočičí adventura Stray. Jak vypadají recenze? + naše dojmy
Foto: stray.game // PLAYSTATION

Vychází cyberpunková kočičí adventura Stray. Jak vypadají recenze? + naše dojmy

Pro PC a konzole PlayStation včera vyšla kočičí cyberpunk adventura Stray. Jak vypadají první recenze na hru?

Stray – recenze ze světa

Eurogamer – doporučeno

Recenzentka z portálu Eurogamer doporučila novou kočičí cyberpunk adventuru a uvádí: „Stray zachycuje podstatu bytí kočky a zároveň přináší hlubší cestu přes umírající kyberměsto.

PCGamer 82/100

Vysoké hodnocení přichází z magazínu PC Gamer. Ve finálním verdiktu se uvádí: „Jednoduché, naleštěné systémy umožňují Stray hvězdně zazářit.

IGN – 8/10

Herní portál IGN hodnotí také vysokou známkou 8/10. Podle recenzenta je Stray nádherné dobrodružství z pohledu kočky v působivém kyberpunkovém světě, který stojí za to prozkoumat.

Hodnocení Metacritic verze pro PC 84, verze pro PlayStation 5 84

Hodnocení na Steamu – extrémně kladné 97/100

Stray – recenze z domova

Vortex – 8/10

Recenzenti z herního portálu Vortex udělili známku 8/10 a v závěrečném hodnocení uvádějí: „Roztomilá, dojemná, ale také překvapivě vyhlazená a tajuplná. Atypická adventurní plošinovka Stray si vás získá zapojením netradiční perspektivy čtyřnohého tvora, tajemného příběhu a nádherné estetiky umírajícího světa.

iDnes – 80/100

Recenzenti z portálu iDnes.cz hodnotí hru 80 % ze 100. Kladně hodnotí origiální pojetí, optimalizaci, realistické zpracování koček a působivý kyberpunkový svět. Za negativní uvádí chvilkové problémy s ovládáním a občasné vizuální bugy.

Zing.cz – 7/10

Hernímu portálu Zing se hra líbila známkou 7/10. Dle jejich recenze se jedná o příjemnou jednohubku, která je jasnou povinností pro každého milovníka koček. Hru podle nich sráží občasné technické problémy na PS5, rozvláčné tempo a prchavý zážitek.

Naše první dojmy z hraní Stray

Hru jsem si pořizoval na platformě Steam za necelých 27 EUR, doporučuji ale připojit ovladač než klávesnici a myš. Stray se hraje lépe na ovladači, k tomu vyzývají i sami vývojáři. Není se čemu divit.

Ačkoliv jsem hrál jen první dvě hodiny, hra si mě dokázala získat opravdu působivým vizuálem. Musím pochválit vývojáře, jakým způsobem nám přinesli svět z pohledu kočky. Vše funguje jak má, ovládání kočičího hrdiny je příjemné. Postupem hraní se stále více vžíváte do kyberpunkového světa, který si mě chytnul k srdci. Věřím, že pro majitele koček je hra povinností.

Na oficiální launch trailer se můžete podívat níže.

Napsat komentář