Právě si prohlížíte Výsledky Sony za 3. čtvrtletí 2022 ukazují, že dodávky konzole PS5 zrychlují
Foto: scbuildersinc.com // SONY

Výsledky Sony za 3. čtvrtletí 2022 ukazují, že dodávky konzole PS5 zrychlují

Společnost Sony Corporation oznámila své výsledky za 3. čtvrtletí fiskálního roku 2022, které ukazují, že roste počet dodávek konzole PlayStation 5.

Výsledky společnosti Sony a zvýšené dodávky PS5

Sony, jedna z nejvýznamnějších společností v oboru elektroniky a herního průmyslu, zveřejnila své hospodářské výsledky za třetí čtvrtletí fiskálního roku 2022. Tržby se během třetího čtvrtletí zvýšily o 13% na hodnotu 26,5 miliardy dolarů. I když se tato částka nevyrovnala odhadům ve výši 27,2 miliardy USD, pokles provozního zisku o necelých 8% přesto překonal očekávání analytiků.

Hlavním tahounem společnosti se stávají konzole PS5. Společnost Sony ohlásila, že během posledního čtvrtletí minulého roku bylo prodáno 7,1 milionů konzolí PS5. Oproti 3,9 milionům prodaných kusů z předchozího období se jedná o výrazný nárůst. Americký deník Washington Post uvádí, že Sony musí nyní prokázat, že její konzole PlayStation 5 je opravdovým vítězem na trhu.

Sony také zvýšila svůj výhled prodejů herních konzolí PS5, což ukazuje na silný zájem hráčů o tuto platformu. Japonský gigant navýšil svůj cíl prodeje PlayStation 5 o jeden milion na celkových 19 milionů kusů. Společnost je pevně odhodlána splnit požadavky svých zákazníků a rozšířit svou pozici na trhu herních konzolí.

V nejbližších dnech bude společnost Sony také uvádět na trh svou druhou generaci virtuální reality PS VR2. Minulý týden jsme vám zas informovali o tom, že na trh vstoupila nová profesionální verze ovladače DualSense Edge.

Napsat komentář