Právě si prohlížíte Vývojáři Back 4 Blood pracují na nové hře
Foto: back4blood.com

Vývojáři Back 4 Blood pracují na nové hře

Len nedávno sa PS hráči, ktorí majú predplatené aspoň PS Plus Extra mohli tešiť z hry Back 4 Blood. Hra je už na trhu nejaký ten rok a vývojári sa pomaly posúvajú ďalej.

Back 4 Blood 2 alebo úplne nový projekt?

Pre vývojárov z Turtle Rock Studios bol minulý rok 2022 výnimočný v pozitívnom slova zmysle. Ich hra Back 4 Blood bola podľa nech neuveriteľne populárna u ich hráčov.  Oficiálne však dnes oznámili ukončenie pridávania obsahu do hry. Developeri v minulosti vydali jednu menšiu doplnkovú expanziu s názvom Tunnels of Terror. Následne nasledovali dve väčšie expanzie  Children of the Worm a River of Blood. Posledné DLC taktiež prinieslo aj mód arkády, ktorý ponúka takmer nekonečné možnosti hrania hry. To už tak nepriamo naznačovalo ukončenie pridávania nového obsahu.

V hre je ale stále veľa na hranie a každý, kto začne hru hrať a bude ho baviť čaká pokojne viac ako 100 hodín hrania. Vývojári sa ale posúvajú ďalej za novým veľkým projektom:

„Turtle Rock Studios je v skutočnosti dosť malé na štúdio, ktoré vyrába AAA hry. Nemáme dosť ľudí, aby sme pokračovali v práci na obsahu Back 4 Blood, zatiaľ čo pripravujeme ďalšiu hru – áno, ďalšiu hru! Vzhľadom na to je čas pre nás dať hlavy dole, vrátiť sa do laboratória a začať pracovať na ďalšej veľkej veci.“

Otázka je, či sa bude jednať o druh pokračovania hry Back 4 Blood alebo pôjde o iný projekt so zombie tematikou. Možno sa štúdio zameria na iný druh hry napríklad na PVP alebo open world. Zatiaľ môžeme len hádať a čakať na nové informácie. Skrátiť čakanie si môžeme samozrejme priamo hraním B4B, ktoré je teraz dostupné v hernom katalógu PS plus.

Skúsili ste si zahrať B4B? Máte rádi zombie hry? Pripojte sa aj k nášmu oficiálnemu serveru Superpařmeni.

Napsat komentář