Právě si prohlížíte Vyzkoušeli jsme Backbeat demo
Foto: store.steampowered.com

Vyzkoušeli jsme Backbeat demo

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / PC / PLAYSTATION
  • Čas na čtení:5 minuty čtení

BackBeat je malá hříčka od švédského studia Ichigoichie, která nabízí netradiční spojení dvou žánrů. Vývojáři nám nedávno zpřístupnili demo verzi, kterou jsme si vyzkoušeli.

Vyzkoušeli jsme Backbeat demo

Indie scéna nabízí mnoho zajímavých nápadů a netradičních stylů, a mezi ně patří i malé švédské studio Ichigoichie. V prvním čtvrtletí tohoto roku plánují vydání svého titulu Backbeat, který nabídne velmi netradiční spojení žánru strategie a logických her zasazené do Ameriky devadesátých let. Vývojáři nedávno zpřístupnili krátkou demo verzi, aby ukázali, co jejich hra nabízí.

Příběh Backbeatu

Backbeat se odehrává na konci devadesátých let v malém městečku Hornsburg na předměstí střední Atlanty. Příběh se točí kolem mladé baskytaristky Stefanie Wattsové, známé jako Watts, která touží založit vlastní kapelu, ale netuší, jaký žánr by měla hrát. Poté, co se se svou kamarádkou dostane na koncert funkové kapely, Watts okouzlí funková hudba. Rozhovor s baskytaristou kapely ji přesvědčí, aby založila vlastní funkovou kapelu a vyhrála místní soutěž kapel. Na její cestě jí pomáhají další členové kapely, stydlivý nerd Toshi, bezstarostný šťastlivec Josh a galantní egomaniak Chaz. V soutěži však budou mít silného soupeře v podobě kapely La Tormenta.

Gameplay a design

Backbeat je rozdělen do několika úrovní, kde se postupně zvyšuje náročnost. Cílem je dostat hlavní postavy na určitý bod na mapě, což ale není tak snadné. Každá postava může jít pouze do základních čtyř směrů, přičemž každý směr ujde jinou vzdálenost. Navíc je tato vzdálenost omezena časovou osou, což limituje celkový počet kroků, které lze udělat. Postavám se také postaví různé překážky, kterým musí uniknout. Hráči mohou využít možnost vrácení jednotlivých kroků, aby vyzkoušeli více možností, jak se dostat do cíle. Musí si ale dávat pozor na synchronizaci hudby jednotlivých členů kapely, protože hudba zde hraje důležitou roli. Pokud se hráči podaří úroveň dokončit, hra je odmění úžasným funkovým soundtrackem.

Titul svým vizuálem silně připomíná teenage filmy devadesátých let, když přechází mezi scénami, obraz zachrčí a zabliká jako na pásce starého kazetového přehrávače. Zatím jsou dialogy pouze v textové formě bez dabingu, což je trochu škoda. Soundtrack je laděn do příjemného funkového stylu, který příjemně uklidňuje. Zvuky jednotlivých nástrojů mají různé výšky a tóniny při řešení jednotlivých úloh

Datum vydání Backbeat

Titul by měl vyjít tento rok na PC a na konzolích Nintendo Switch, PlayStation 4 a PlayStation 5. Přesné datum vydaní je známo pouze na Switch a to 16. března tohoto roku. Demo hry je dostupné na všech platformách a obsahuje pět úrovní z různých částí hry. Zatím titul působí příjemným dojmem, který nabídne zajímavou výzvu pro všechny milovníky strategií a logických her.

Vyzkoušeli jste si demo Backbeatu? A jak na vás zapůsobilo? Dejte nám vědět do komentářů nebo na náš komunitní Discord server Superpařmeni.

Napsat komentář