Právě si prohlížíte Výzva k zablokování ruských uživatelů Xboxu a PS a stahování premiér filmů v Rusku
Image: pixabay.com // Twitter

Výzva k zablokování ruských uživatelů Xboxu a PS a stahování premiér filmů v Rusku

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / OSTATNÍ
  • Čas na čtení:2 minuty čtení

Na Ruskou federaci se ze všech stran valí sankce kvůli neoprávněné invazi na Ukrajinu. Herní průmysl na situaci aktivně reaguje a zapojuje se do pomocí Ukrajině. Dále se z Ruska stahují premiéry filmových novinek.

Oficiální výzva zablokujte Rusko

Momentálně společnosti Sony a Microsoft dostaly výzvu od ukrajinské vlády, kvůli tomu, aby zvážily své působení v Rusku a Bělorusku. Tuto výzvu oficiálně podal na sociální síti Twitter ukrajinský vicepremiér Mykhailo Fedorov. Ten si myslí, že tento krok by mohl motivovat ruské občany k zastavení invaze.

Z toho důvodu žádá o odstřihnutí uživatelů Xboxu a PlayStationu v zemi. Mimo jiné chce, aby herní studia (například Wargaming nebo Riot Games) uzavřela pobočky v Rusku. Studia Sony ani Microsoft se k výzvě Fedorova ještě nevyjádřila. Každopádně od nich byla zaslána nemalá finanční podpora.

Premiéry světových novinek

Zábavní průmysl odstřihl Rusko zase od svých premiér nejnovějších filmů. Studia Paramount, Warner Bros., Sony nebo třeba Disney se rozhodla v zemi premiéry neuskutečnit. Týká se to filmu jako Turning Red, animovaná komedie od Disneyho. The Batman s Robertem Pattinsonem v hlavní roli od Warner Bros.

Od Sony Sonic the Hedgehog 2 animované dobrodružství, které navazuje na Sonic the Hedgehog. A také Morbius, akční film na motivy Marvel. Všechna studia vydala samostatná prohlášení o tom, z jakého důvodu se filmy v Rusku neodehrají, i přesto že tvoří přibližně 2% z celosvětového zisku. Nikdo ze společností nesouhlasí s neoprávněnou invazí na Ukrajinu a tvůrci se rozhodli filmy neuvádět jako projev solidarity vůči Ukrajině.

Napsat komentář