Právě si prohlížíte War Thunder zažívá silný review bombing
Foto: warthunder.com

War Thunder zažívá silný review bombing

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / PC
  • Čas na čtení:4 minuty čtení

Vojenské multiplayerové free-to-play, War Thunder, prochází v poslední dobou prudkým poklesem hodnocení. Co mohlo vyvolat tento kolaps?

War Thunder zažívá silný review bombing

Sotva najdeme hráče, který by nikdy neslyšel o War Thunder. Toto vojenské multiplayerové MMO, které se na herní scénu vrhlo v roce 2013, dosáhlo ve své době obrovského úspěchu. Za jeho vývojem stojí maďarské herní studio Gaijin Entertainment, které se poslední dobou potýká s ubývající oblibou mezi hráči. Klíčový podíl na tomto poklesu má jejich monetizační politika, kterou implementují do svých her. Právě jedna taková změna v War Thunder vedla k silnému review bombing. Co ale udělali tak závažného?

Peníze před fanoušky

Nicméně, tato spirála poklesu už trvá několik let, během nichž si hráči postěžovali na řadu věcí. Pokud jste někdy hráli nějaký titul od Gaijin Entertainment, pak víte, že jejich hry mají obrovské vývojové stromy, jejichž plné objevení vyžaduje značné úsilí. Hráči tak mají na výběr dvě možnosti. První je, že do hry vloží tisíce hodin poctivého hraní, sbírání herní měny a výzkumných bodů, aby postupně odemykali jednotlivé úrovně jednotek, techniky a výbavy – typický grind.

S rostoucími úrovněmi jednotek se zvyšují i náklady na jejich provoz. Druhou, snadnější možností je koupit herní měnu za reálné peníze a rychleji tak postupovat než ostatní hráči. Nebo si můžete měsíčně pořídit prémiové členství a získávat více měny a výzkumných bodů. Jedná se o klasický monetizační přístup free to play titulů.

Naneštěstí, chamtivost společnosti Gaijin se každým rokem zhoršovala, což vedlo k postupnému odchodu stále více hráčů a přírůstku nových hráčů bylo málo. A po poslední aktualizaci si vývojáři prakticky zatloukli hřebík do rakve. Co se tedy stalo? S poslední aktualizací do hry přišla změna

Jak to napravit?

Jedná se možná o největší bojkot v novodobých dějinách gamingu, který jsem zatím viděli. A pokud společnost Gaijin Entertaiment neustoupí od své hamižnosti, je pravděpodobné, že už si na videoherní scéně už ani neškrtne. A jak zní staré biblické přísloví: „Láska k penězům je kořenem všeho zla„.

Hráli jste někdy War Thunder? Štve vás přístup společnosti Gaijin Entertaiment? Napište nám to do komentářů nebo se stavte na náš komunitní Discord server Superpařmeni.

Napsat komentář