Právě si prohlížíte Wargaming pomáhá Ukrajině a vyhazuje kreativního ředitele
Image: wargaming.com // Wargaming

Wargaming pomáhá Ukrajině a vyhazuje kreativního ředitele

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / OSTATNÍ
  • Čas na čtení:2 minuty čtení

Všichni jistě víte, čím si Ukrajina prochází poslední týden. Mnoho společností, organizací i jedinců se zapojilo na pomoc Ukrajině, a mezi nimi se nachází i herní studio Wargaming.

Wargaming známe především díky World of Tanks nebo World of Warships. Studio je Běloruského původu a jeho pobočky jsou po celém světě. Mimo jiné i v ruské Moskvě nebo ukrajinské Kyjevě.

Wargaming zajišťuje pomoc zaměstnancům

Jelikož pobočka v Kyjevě má přes 550 ukrajinských zaměstnanců, tak jim studio aktivně pomáhá. Jak svým zaměstnancům, tak i jejich rodinám. V tiskové zprávě studio uvedlo, že poskytují nouzové ubytování, vyplácejí zaměstnancům dříve mzdy, když je zapotřebí a pomáhají rodinám při migraci ze státu a při přemístění.

Další vyjádření podpory přišlo ve formě finanční pomoci ukrajinskému Červeném kříži, kterému darovali 1 milion dolarů (v přepočtu na české koruny 22,5 milionů). Tyto peníze budou použity především na zdravotní účely, zdravotnické materiály a dostatečné vybavení pro ošetřování. Studio Wargaming je připraveno dále Ukrajinu podporovat a pomáhat Ukrajincům.

Politika firmy

Studio mimo jiné  propustilo kreativního ředitele Sergeje Burkatovského, který na sociálních sítí silně propagoval
své proruske názory a sympatie k Ruské Federaci. Firma se k tomu vyjádřila, že osobní názory Burkatovského se rozchází s postojem studia.

Na pomoc Ukrajině se podílí samozřejmě i další vývojářská studia jako Amanita Desing, Techland nebo třeba Bungie. Minulý týden jsme také informovali o polském studii 11 bit studios, které daruje výdělky ze hry This War of Mine ukrajinskému červenému kříži.

Napsat komentář