Právě si prohlížíte Wargaming ukončuje působení v Rusku a Bělorusku
Image: worldoftanks.com // LinkedIn

Wargaming ukončuje působení v Rusku a Bělorusku

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / OSTATNÍ
  • Čas na čtení:2 minuty čtení

Tvůrci populárních World of Tanks, Wargaming, podle nedávných zpráv ukončují své působení v Rusku a Bělorusku. 

Wargaming končí v Rusku a Bělorusku

Herní tvůrci populárního World of Tanks, World of Warships či World of Warplanes, včera oznámili, že společnost v kvůli situaci na Ukrajině opustí Rusko a Bělorusku. V obou zemích tak nebudou fungovat servery hry ani jiná podpora pod společností Wargaming, ale Lesta Studio.

Společnost očekává, že tímto rozhodnutím utrpí značné ztráty v důsledku stažení z obou trhů. World of Tanks je přitom ve východní části Evropy velmi populární.

Na portálu LinkedIn společnost uvedla:

„Společnost Wargaming v uplynulých týdnech prováděla strategickou revizi svých obchodních aktivit po celém světě. S plastností od 31. března společnost převedla svůj byznys s hrami v Rusku a Bělorusku na místní vedení Lesta Studio, které již není přidruženo k Wargamingu. Firma se tak rozhodla, že nebude vlastnit ani provozovat žádné podniky v Rusku a Bělorusku a obě země opustí…

Společnost také zahájila proces uzavření svého studia v běloruském Minsku. Našim zaměstnancům, kterých se tato změna dotkne, poskytneme co největší odstupné a podporu.“

Společnost v současné době sídlí na Kypru a díky úspěchům svých her se rozrostla na globálního herního tvůrce her. Svůj původ však nachází právě v Bělorusku. Ve světě mnoho herních společností omezilo své působení na ruském a běloruském trhu.

Co si o tom myslíte vy?

Napsat komentář