Právě si prohlížíte Worlds 2022 se blíží
Pohár Worlds 2022 Foto: lolesports.com

Worlds 2022 se blíží

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / PC
  • Čas na čtení:7 minuty čtení

Rok se s rokem sešel a nás opět čeká největší esportová událost roku. Mluvím samozřejmě o Mistrovství světa v League of Legends (Worlds 2022). A dnešní rok bude opravdu zajímavý, protože si Riot připravil pár zajímavých změn.

Worlds 2022 se blíží

Je tomu tak. Znovu se nám blíží světový šampionát v populární hře League Legends. A letošní ročník vypadá velmi zajímavě, jelikož bude trošku odlišný než předchozí ročníky. Ale dost povídání, pojďme se podívat na to, co si pro nás Riot přichystal na letošní světový šampionát.

Změna ve vedení

Letošní ročník se dočkal razantní změny ve vedení, jelikož dnešním Words 2022 nás nebude provázet žádný „rioťák“, ale populární raper, zpěvák a textař Lil Nas X. Toto rozhodnutí vyvolalo řadu kontroverzí, jelikož Lil Nas X se hodně zapojuje do akcí s LGBTQ+, což se nemusí každému líbit. Uvidíme, jak tato změna dopadne, ale ceníme Riot Games, že se snaží světový šampionát oživit něčím novým.

Průběh Worlds 2022

Jako minulé ročníky, tak i letošní je rozdělen do 3 fází: Kvalifikace, skupinová fáze a vyřazovací fáze, ve které se utká 24 týmů z celého světa. Ale pouze jeden tým může pozvednout pohár světového šampionátu.

V kvalifikaci si to rozdá prvních 12 týmů z nich pouze první 4 se dostanou do další fáze. Zde se utkají vítězné týmy z CBL (Brazílie), LJL (Japonci), LCO (Oceánie), LLA (Latinská Amerika) a TCL (Turecko). Dále se k nim přidají 2 místa z PCS (Jižní Asie) a VCS (Vietnam).

Z 3. místa to budou zástupci LCS (USA) a LEC (Evropa), přičemž se zde přidá i 4. místo z této ligy doplněné o týmy z LPL (Čína) a LCK (Korea). Týmy budou rozdělené do 2 skupin po 6, z nichž první místa automaticky do další fáze. 3. a 4. místa ve skupině si to rozdají proti sobě a vítězové se poté utkají se 2. místem opačné skupiny o postup do další fáze.

Tyto 4 týmy se pak přidají k ostatním do skupinové fáze, kde budou rozděleni do 4 skupin po 4 týmech. Přidají se k nim top 3 týmy z LPL a LCK, top 2 týmy z LEC a LCS a top1 tým z PCS a VCS. Je dobré zmínit, že týmy hrají s každým soupeřem 2krát, což může pořadím výrazně zamíchat. Top 2 týmy z každé skupiny se pak posunou do finální vyřazovací fáze. Jo a abychom nezapomněli, tak první 2 fáze budou ve formátu BO1, což znamená, že každý tým má pouze 2 pokusy.

A pak už je tu finální vyřazovací fáze. Ta bude ve formátu BO3, takže o napětí nebude nouze. Utká se zde 6 posledních týmu náhodně rozřazených do vyřazovacího pavouka, kde poslední 2 týmy se utkají ve velkolepém finále v San Francisku.

Lokace

Letošní Worlds se budou odehrávat na 4 lokacích. 1. fáze se odehraje v Mexico City ve studiích LLA, kde se často konají zápasy LEC. 2. fáze nás zavede do Divadla Hulu na Madison Square Garden v samotném New Yorku. Poslední fáze nás zavede do Sportovní stadionu Atlantě, kde se vejde neuvěřitelných 21 000 lidí a finále nás přesune do stadiónu v San Francisku.

Tak co těšíte se na letošní Šampionát League of Legends? My totiž ano a jsem zvědavý na to, co nám hráči předvedou. Turnaj začíná 29. září a již 5. listopadu budeme znát nejlepší League of Legends tým pro rok 2022. Dejte nám vědět komu fandíte. Kdo podle vás vyhraje?

Napsat komentář