Právě si prohlížíte Xbox hlásí rekordní počet aktivních uživatelů
Foto: Midjourney

Xbox hlásí rekordní počet aktivních uživatelů

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / XBOX
  • Čas na čtení:2 minuty čtení

Přes nedávné výzvy, včetně snížení prodejů hardwaru, Xbox zaznamenává impozantní růst v aktivních uživatelích a příjmech ze služeb.

Xbox hlásí úspěch

Technologický gigant Microsoft nedávno oznámil, že jeho divize Xbox zaznamenala rekordní příjmy v prvním čtvrtletí fiskálního roku 2024. Hlavním motorem růstu byl obdivuhodný výkon prvních titulů společnosti a oblíbenost služby Game Pass.

Tento úspěch byl podpořen vydáním očekávané hry od Bethesdy. Starfield během prvních týdnů od uvedení na trh přilákala více než 10 milionů hráčů. Microsoft díky hře dokonce zaznamenal rekordní počet předplatitelů Game Pass během jednoho dne​​​​.

Navzdory těmto pozitivním výsledkům čelil Xbox poklesu prodeje hardwaru, což bylo způsobeno především snížením prodejů konzolí. Konkrétně došlo k 7% meziročnímu poklesu výnosů z hardwaru​​​​.

Zajímavé je, že ačkoli prodej hardwaru klesl, počet měsíčně aktivních uživatelů dosáhl nového rekordu 120 milionů. Celkově však divize her zaznamenala 9% nárůst herních příjmů.

Finanční výsledky Microsoftu za první čtvrtletí fiskálního roku 2024 zahrnovaly údaje z nedávno dokončené akvizice Activision Blizzard za 69 miliard dolarů. Očekává se, že tento obchod bude mít značný dopad na výkonnost Xboxu také v následujících obdobích.

Předplácíte si službu Xbox Game Pass? Na jaké konzoli hrajete? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na náš oficiální Discord server Superpařmeni.

Napsat komentář